Harrachova cesta
Mapa
Share

Harrachova cesta

Nejstarší turistická trasa v Krkonoších

Harrachova cesta se po Krkonoších klikatí v celkové  délce 19 km. Spojuje Harrachov v západní části se Špindlerovým Mlýnem ve střední části hor. Je na vás, ze kterého střediska vyrazíte.

Dvě řeky a dva vodopády na trase

Průvodci na vašem putování jedinečnými partiemi Krkonoš vám budou dvě významné krkonošské řeky – Labe a Mumlava. Zaposlouchejte se do jejich hukotu, sledujte, jak si prorazily cestu krajinou. Do Labského dolu padá Labský vodopád, a to pouhý kilometr od pramene řeky. Určitě stojí za to si k němu udělat malou odbočku.

Zpět na Harrachovu cestu se poté znovu napojíte na rozcestí U čtyř pánů. Podél toku Mumlavy vás od Krakonošovy snídaně provede naučná stezka Živá mrtvá Mumlava

Cesta vznikla z impulsu hraběte Jana Nepomuka Harracha v letech 1876–79. Úsek cesty od Bílého mostu ve Špindlerově Mlýně k Labské boudě je vůbec nejstarší turistickou trasou v Krkonoších.

Průběh trasy

Bílý most, Špindlerův Mlýn - Labský důl - Labská bouda - Pramen Labe - U čtyř pánů - Krakonošova snídaně - Mumlavský vodopád - Harrachov

Kde přenocovat

Labská bouda - Hotel Sklář, Harrachov

Inspirováno článkem z časopisu Krkonoše - Jizerské hory

Informace

GPX soubor
formát gpx (81.72 KB)
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?