Do Harrachova okolo Lysé hory
Mapa
Share

Do Harrachova okolo Lysé hory

Rezek - Harrachov

Na Rezek, do horské osady v nadmořské výšce 890 m, se dostanete po silnici z Jilemnice, Vítkovic či Rokytnice nad Jizerou. Využít můžete Krkonošský cyklobus, vlastní automobil nebo si dát do těla a vyjet na kole vlastními silami.

Z Rezku se vydáte po cyklostezce č. 22 směr Rokytnice nad Jizerou. O kilometr dále odbočíte vpravo na cyklostezku K6, po které vystoupáte až na Dvoračky. Stoupání je táhlé, ale k Sedlu pod Dvoračkami téměř bezproblémové. Poslední necelý kilometr ze Sedla vzhůru je velmi prudký, proto je lepší kolo tlačit. Po výstupu na Dvoračky se vám naskytne možnost krásných výhledů a můžete se občerstvit na horské boudy Dvoračky či v hotelu Štumpovka. Z Dvoraček se vydáte na cyklostezku K1A, po které budete úbočím Lysé hory sjíždět na rozcestí Ručičky. Odsud jsou dvě možnosti, jak se z Ručiček dostat do Harrachova. Pokud se dáte vpravo, tak budete pokračovat po cyklostezce K1A, tzv. Krakonošovou cestou. Po ní sjedete do Rýžoviště a následně do centra Harrachova.

  • Délka: 14 km
  • Povrch: trasa z části vede po asfaltu a z části po zpevněných cestách. Při sjezdu z Ručiček po Krakonošově cestě doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti, protože místy je prudší. Jinak je sjízdná bez větších problémů a je vhodná i pro krosová kola.
  • Zajímavosti: Rezek, Dvoračky, Harrachov (Ski Museum, Sklárna a minipivovar Novosad a syn)

Pokud z Ručiček pojedete rovně, napojíte se na cyklostezku K4, po které dojedete na Studenov. Na Studenově odbočíte vpravo a po cyklostezce K7 budete sjíždět velmi prudkou a kamenitou cestou do Rýžoviště a následně do centra Harrachova.

  • Délka: 14 km
  • Povrch: trasa z části vede po asfaltu a z části po zpevněných cestách. Doporučujeme použít MTB kolo.

Informace

GPX soubor
formát gpx (86.87 KB)