Do Harrachova okolo Lysé hory
Mapa
Share

Do Harrachova okolo Lysé hory

Rezek - Harrachov

Na Rezek, do horské osady v nadmořské výšce 890 m, se dostanete po silnici z Jilemnice, Vítkovic či Rokytnice nad Jizerou. Využít můžete Krkonošský cyklobus, vlastní automobil nebo si dát do těla a vyjet na kole vlastními silami.

Z Rezku se vydáte po cyklostezce č. 22 směr Rokytnice nad Jizerou. O kilometr dále odbočíte vpravo na cyklostezku K6, po které vystoupáte až na Dvoračky. Stoupání je táhlé, ale k Sedlu pod Dvoračkami téměř bezproblémové. Poslední necelý kilometr ze Sedla vzhůru je velmi prudký, proto je lepší kolo tlačit. Po výstupu na Dvoračky se vám naskytne možnost krásných výhledů a můžete se občerstvit na horské boudy Dvoračky či v hotelu Štumpovka. Z Dvoraček se vydáte na cyklostezku K1A, po které budete úbočím Lysé hory sjíždět na rozcestí Ručičky. Odsud jsou dvě možnosti, jak se z Ručiček dostat do Harrachova. Pokud se dáte vpravo, tak budete pokračovat po cyklostezce K1A, tzv. Krakonošovou cestou. Po ní sjedete do Rýžoviště a následně do centra Harrachova.

  • Délka: 14 km
  • Povrch: trasa z části vede po asfaltu a z části po zpevněných cestách. Při sjezdu z Ručiček po Krakonošově cestě doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti, protože místy je prudší. Jinak je sjízdná bez větších problémů a je vhodná i pro krosová kola.
  • Zajímavosti: Rezek, Dvoračky, Harrachov (Ski Museum, Sklárna a minipivovar Novosad a syn)

Pokud z Ručiček pojedete rovně, napojíte se na cyklostezku K4, po které dojedete na Studenov. Na Studenově odbočíte vpravo a po cyklostezce K7 budete sjíždět velmi prudkou a kamenitou cestou do Rýžoviště a následně do centra Harrachova.

  • Délka: 14 km
  • Povrch: trasa z části vede po asfaltu a z části po zpevněných cestách. Doporučujeme použít MTB kolo.

Informace

GPX soubor
formát gpx (86.87 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.