U Petrovy boudy
Mapa
Share

Ze Špindlerovy boudy na Petrovu boudu

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Užijte si bez omezení výlet po krkonošských hřebenech. Vyjeďte ke Špindlerově boudě a vydejte se po Cestě česko-polského přátelství vstříc jedinečným výhledům. 

Trasa začíná na parkovišti u Špindlerovy boudy - držitelé průkazu ZTP mohou požádat u obsluhy závory na konci Špindlerova Mlýna o povolení k vjezdu a parkování zdarma na parkovišti u Špindlerovy boudy. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro elektrické vozíky. Vzhledem ke stoupání cesty je pro osoby na mechanických vozících vhodná asistence.

Cesta, která vede přímo od parkoviště na Petrovu boudu je kamenitá a se svodnicemi, proto je třeba se vrátit 0,4 km zpět po silnici na křižovatku a odbočit z hlavní silnice vpravo po málo frekventované široké asfaltce, trasa končí u nové Petrovy boudy. Ta původní roku 2011 bohužel vyhořela.

  • Délka:  2,6 km, převýšení je 140 m.
  • Upozornění: Tato cesta je sice krátká, ale obsahuje úseky s výrazným klesáním a stoupáním, je částečně značena červeně, částečně neznačena a celá vede po asfaltovém povrchu.
  • Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:
    • Špindlerova Bouda: na začátku trasy, má bezbariérový vstup do objektu i do restaurace (bohužel pro vozíčkáře zde není bezbariérové WC ani hygienického zázemí).

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.