Ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu
Mapa
Share

Ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Tato trasa vede přímo po břehu řeky Labe po dně ledovcového údolí. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky i elektrické vozíky a při dobré kondici je vhodná též pro mechanické vozíky.

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně u Bílého mostu, ale spíše doporučujeme zaparkovat na parkovišti P3 u lanovky na Medvědín. Odtud trasa vede přes most a po pravém břehu Labe k sezónnímu informačnímu srubu Labský důl. Trasa zvaná Buď fit (modrá pěší turistická značka) celá vede po asfaltovém povrchu. Délka trasy od Bílého mostu v jednom směru je 5,5 km, převýšení je 200 m. Trasa končí v Labském dole u Pudlavského vodopádu.

  • Délka: 4,5 km
  • Zajímavosti: stopy po zalednění Krkonoš, morény, kaskády a vodopády
  • Možné varianty trasy: výchozím bodem může být centrální parkoviště u autobusového nádraží (trasa bude v jednom směru o 1 km delší)
  • Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: město Špindlerův Mlýn, restaurace Myslivna

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.