Bílé Labe
Mapa
Share

Ze Špindlerova Mlýna do Dolu Bílého Labe

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Užijte si poklidnou procházku podél kouzelné horské říčky Bílé Labe. Řeka je tu čistá, živá a zpívající, hopsá po vodopádech a kaskádách a pohled na ni vám jistě dodá chuť do další cesty. Potěšíte se také výhledy na Kozí hřbety.

Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro mechanické i elektrické vozíky.

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně na parkovišti P3 u lanovky na Medvědín. Je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu. Končí u boudy U Bílého Labe. Asi  km před koncem trasy je upravené návštěvnické místo zvané "U svozu", kde jsou umístěny dřevěné informační panely s popisem místních zajímavostí. Je tu dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm a veřejným ohništěm, které je, jako jedno z mála, oficiálně umístěno na území Krkonošského národního parku. Zásobu dřeva můžete se zvýšenou opatrností využít.

 • Délka: 4,7 km, stoupání je táhlé a vyžaduje dobrou kondici, převýšení je 250 m.
 • Zajímavosti:
  • Stanice sedačkové lanovky na Medvědín je bezbariérová a nabízí přepravu i pro vozíčkáře na mechanických vozících (vhodné pro osoby, které se sami bezpečně udrží na sedačce lanovky).
  • Aquapark Špindlerův Mlýn: nachází se přímo u parkoviště, je s pomocí asistenta přístupný i pro vozíčkáře.
 • Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:
  • Restaurace Aquapark: Má bezbariérový vstup a WC
  • Restaurace Myslivna: Naleznete ji u soutoku Labe a Bílého Labe, vstup do objektu je bezbariérový a restaurace je přístupná i pro vozíčkáře, ale není zde bezbariérové WC.
  • Odpočinkové místo U svozu: nezastřešené odpočinkové místo na trase
  • Bouda u Bílého Labe: na konci této turistické trasy v údolí Bílého Labe, restaurace je bariérová, pro vozíčkáře je přístupná terasa.

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.