Skialpinistické trasy
Share

Skialpinistické trasy v Krkonoších

Zážitky

Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů! Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích, i když jsou turnikety skiareálů uzavřené. Nadýchejte se čerstvého vzduchu cestou nahoru, pročistěte si hlavu jízdou dolů, nechte starosti daleko za sebou.

Aktuálně: Omezení pohybu - Krkonoše se dočasně uzavírají turistům

Vyberte si jednu z připravených tras

V Krkonoších je pro vás vytipováno 8 skialpových tras, které pak můžete libovolně kombinovat s dalšími značenými trasami a cestami. Skialpinistické trasy nejsou v terénu značené, doporučujeme proto stáhnout si do telefonu či GPS zařízení průběh tras v GPX formátu (k dispozici u každé trasy zde na webu). Orientace na trasách může být za určitých klimatických podmínek obtížná, některé úseky nebezpečné. Opatrnost a připravenost je na místě!

Dbejte na své bezpečí, buďte vybavení

Nepodceňujte hory, jejich proměnlivé počasí nebo lavinové nebezpečí. Buďte připraveni a vybaveny!

  • Náhlé zhoršení viditelnosti může velmi ztížit orientace v horském terénu. Mějte vždy s sebou kvalitní mapu nejlépe v měřítku 1:25 000, mapový rastr, buzolu a GPS zařízení s nahranou trasou.
  • Sledujte stupeň lavinového nebezpečí na stránkách horské služby. Mějte základní vybavení - lavinovou sondu, lopatu, ideálně i lavinový vak. 
  • Pohyb ve strmém a navíc třeba zledovatělém terénu vyžaduje nejen zkušenosti, ale také horolezecké vybavení - mačky, cepín, lano. 
  • Nevyrážejte sami! Skialpinismus není sportem pro jednotlivce, v rámci vašeho bezpečí doporučujeme pohyb ve skupinách alespoň 3 lidí. 
  • Nezapomeňte nabitý mobilní telefon s aplikací Záchranka. Ale pozor, ne všude je signál! Mějte proto také s sebou lékárničku, čelovku a bivakovací vak. 

Potřebujete půjčit vybavení? V Krkonoších není problém!

Pokud si chcete skialpy vyzkoušet a ne hned pořizovat, můžete si veškeré vybavení zapůjčit. Je to však vzhledem k nařízením možné pouze po předchozí on-line či telefonické rezervaci. Půjčovny fungují například v rámci Skiareálu Špindlerův Mlýn nebo SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.  

Buďte ohleduplní

Chraňte nejen sebe, ale také cennou přírodu, ve které se pohybujete. Nezapomeňte, že se pohybujete po území národního parku, nevstupujte mimo značené trasy a cesty. 

Informace