Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Share

Rodinné soboty a nostalgické jízdy na Pojizerském Pacifiku

2 srpnové víkendy se speciálními jízdami - 2 soboty s doprovodným programem

Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik, perle krkonošské železnice! Koleje na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou se proplétají podél řeky Jizery a jízda jejím údolím je zážitkem. Natož když se v létě po trati prohání parní mašina nebo motorový Hurvínek. 

Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte s dětmi o pobyt na Labské boudě

Informace

Ke stažení
Další soubory
formát pdf (634.47 KB)
formát pdf (2.86 MB)
formát pdf (1.56 MB)
Hrabě Harrach v Martinicích

Co je Pojizerský Pacifik?

Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších Jilemnice > Jablonec nad Jizerou > Rokytnice nad Jizerou

Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších. Je totiž jednou s posledních stanic v republice, na které je dodnes plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Více se o trati dozvíte v rámci prohlídky místního Železničního muzea, nebo během pohodové procházky po naučné stezce Nádraží Martinice.

Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti

13. - 14. srpna., - 27. - 28. srpna 2022

O dvou srpnových víkendech se vypravte na Železniční stanici Martinice v Krkonoších. Kromě běžných vlakových spojů se tu totiž bude prohánět také parní lokomotiva "Kafemlejnek" nebo motorový vlak s pohádkovým jménem Hurvínek. Jízdou historickými vláčky ale vaše dobrodružství končit nemusí. Na stanici pro vás o vybraných sobotách připravujeme další zážitky!

Parní mašina Babička (Kafemlejnek)

2. Krkonošský parní víkend a setkání s jeho hraběcí milostí

13. srpna, 8:30 - 15:00

Martinické nádraží navštíví Jan Nepomuk hrabě Harrach. Politik a mecenáš, který ji nechal v letech 1898 - 1899 vystavět. Projděte se spolu s ním po celém nádraží, nechte si povyprávět dobové zajímavosti, prohlédněte si muzeum. Setkání s jeho milostí pro vás bude jistě povznášejícím zážitkem. 

Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva zvaná Babička nebo Kafemlejnek.

S Hurvínkem za kouzelníkem

27. 8. 2022, 9:00 - 15:00

Poslední prázdninovou sobotu se program přesouvá do Jablonce nad Jizerou. V areálu místního dětského hřiště čeká děti vystoupení kouzelníka. Nejen do Jablonce vás sveze Hurvínek.

Program:

 • Do Martinic se můžete svézt běžnými vlakovými spoji ze směru Vrchlabí (odjezd v 8:35), Trutnov, Jilemnice (odjezd 8:44) a Stará Paka. Všechny spoje dorazí na nádraží kolem 9. hodiny. Pokud přijedete autem, zaparkujete tu bez problémů.
 • V 9:15 odjíždí z martinického nádraží červený motorový vláček Hurvínek, přímo ve vlaku si kupte jízdenku do Jablonce nad Jizerou. 
 • Na cestu vláčkem se vybavte Kvízem pro děti - k dostání je na nádraží. Děti cestou zabaví a navíc se díky němu zapojíte do soutěže o pobyt na Labské boudě. Stačí jej opět po návratu do Martinic vhodit do schránky v budově nádraží nebo odevzdat v pohádkovém stanu na jabloneckém hřišti.
 • Ze zastávky Jablonec nad Jizerou se projděte na dětské hřiště v Pilišťatech. Je to asi kilometrová procházka
 • Na hřišti budou pro děti připraveny jednoduché hry a také možnost vyrobit si vlastnoručně barevnou hvězdičku ze skleněných perlí firmy Rautis
 • V 11:30 přijde kouzelník. Nebo klaun? Zábavné i kouzelné vystoupení je připraveno pro všechny zdarma, děti si odnesou i balónek. 
 • Drobné občerstvení zajištěno.
 • Zpět do Martinic jede linkový vlak ve 14:13, Hurvínek ve 14:32. 
 • Na martinickém nádraží určitě využijte možnost komentované prohlídky Železničního muzea a celého unikátního nádraží. Bavit bude děti i dospělé. 
 • Po prohlídce vyrazte na naučnou stezku Nádraží Martinice. Jedna cesta je dlouhá 1,5 km (tam i zpět tedy 3 km). 
 • Po celý den je pro vás otevřena nádražní kavárna s domácími dobrotami, tradičními párky na tácku, dobrým pivem i kávou za hubičku. 

Soutěžte o dvoudenní pobyt na Labské boudě

V Železničním muzeu nebo přímo na martinickém nádraží dostanete kvíz pro děti. Po zodpovězení jednoduchých otázek máte možnost se společně zapojit do slosování o dvoudenní pobyt pro 2 osoby na Labské boudě nad Špindlerovým Mlýnem. 

Sobotní programy jsou zdarma, jízdy vláčky je třeba uhradit. Pokud však od června do září vyrazíte za perličkovými ozdobičkami do firmy Rautis v Poniklé, předložte platnou dětskou jízdenku z libovolného vlakového spoje na trati a děti budou mít vstup na exkurzi a výrobu jedné ozdobičky zdarma.

Akci finančně podpořil Liberecký kraj.

Léto s Pojizerským Pacifikem

O letních sobotách ožívá trať Pojizerský Pacifik nostalgickými jízdami a rodinným programem

Další články

Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!
Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.