Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Share

Rodinné soboty a nostalgické jízdy na Pojizerském Pacifiku

2 srpnové víkendy se speciálními jízdami - 2 soboty s doprovodným programem

Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik, perle krkonošské železnice! Koleje na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou se proplétají podél řeky Jizery a jízda jejím údolím je zážitkem. Natož když se v létě po trati prohání parní mašina nebo motorový Hurvínek. 

Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte s dětmi o pobyt na Labské boudě

  Informace

  Ke stažení
  Další soubory
  formát pdf (716.52 KB)
  formát pdf (2.86 MB)
  formát pdf (1.56 MB)
  Hrabě Harrach v Martinicích

  Co je Pojizerský Pacifik?

  Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších Jilemnice > Jablonec nad Jizerou > Rokytnice nad Jizerou

  Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších. Je totiž jednou s posledních stanic v republice, na které je dodnes plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Více se o trati dozvíte v rámci prohlídky místního Železničního muzea, nebo během pohodové procházky po naučné stezce Nádraží Martinice.

  Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti

  13. - 14. srpna., - 27. - 28. srpna 2022

  O dvou srpnových víkendech se vypravte na Železniční stanici Martinice v Krkonoších. Kromě běžných vlakových spojů se tu totiž bude prohánět také parní lokomotiva "Kafemlejnek" nebo motorový vlak s pohádkovým jménem Hurvínek. Jízdou historickými vláčky ale vaše dobrodružství končit nemusí. Na stanici pro vás o vybraných sobotách připravujeme další zážitky!

  Vždy v sobotu vyroste na nádraží v Martinicích pohádkový stan. Budou v něm připraveny jednoduché soutěže pro děti, možnost výroby perličkové hvězdičky od firmy Rautis a fotopoint Krakonoše. 

  Parní mašina Babička (Kafemlejnek)

  2. Krkonošský parní víkend a setkání s jeho hraběcí milostí

  13. srpna, 8:30 - 15:00

  Martinické nádraží navštíví Jan Nepomuk hrabě Harrach. Politik a mecenáš, který ji nechal v letech 1898 - 1899 vystavět. Projděte se spolu s ním po celém nádraží, nechte si povyprávět dobové zajímavosti, prohlédněte si muzeum. Setkání s jeho milostí pro vás bude jistě povznášejícím zážitkem. 

  Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva zvaná Babička nebo Kafemlejnek.

  Program: 

  • Do Martinic se můžete svézt běžnými vlakovými spoji ze směru Vrchlabí (odjezd v 8:35), Trutnov, Jilemnice (odjezd 8:44) a Stará Paka. Všechny spoje dorazí na nádraží kolem 9. hodiny. Pokud přijedete autem, zaparkujete tu bez problémů.
  • V 9:10 odjíždí z martinického nádraží parní mašina Babička (Kafemlejnek). Sveze vás klidně až do Rokytnice nad Jizerou a zase zpět. Pára pojede i v dalších časech - v 11:52 do Vrchlabí a ve 14:15 opět až do Rokytnice. Více na plakátu s jízdním řádem
  • Na cestu vláčkem se vybavte Kvízem pro děti - k dostání je na nádraží nebo v krkonošském stanu. Děti cestou zabaví a navíc se díky němu zapojíte do soutěže o pobyt na Labské boudě. Stačí jej opět po návratu do Martinic vhodit do schránky v budově nádraží. 
  • Na nádraží se v průběhu celého dne můžete zastavit v krkonošském stanu - pro děti tu budou připraveny jednoduché hry a montáž perličkové ozdoby firmy Rautis zcela zdarma. 
  • Určitě využijte také možnosti komentované prohlídky Železničního muzea a celého unikátního nádraží. Bavit bude děti i dospělé. V 10 hodin navíc v doprovodu jeho hraběcí milosti. 
  • Po prohlídce vyrazte na naučnou stezku Nádraží Martinice. Jedna cesta je dlouhá 1,5 km (tam i zpět tedy 3 km). V krkonošském stánku na nádraží si děti vyzvednou letáček se zábavnými úkoly, které mohou po cestě plnit. Za ně je poté v cíli čeká odměna. 
  • Po celý den je pro vás otevřena nádražní kavárna s domácími dobrotami, tradičními párky na tácku, dobrým pivem i kávou za hubičku. 

  S Hurvínkem za kouzelníkem

  27. 8. 2022, 8:30 - 15:00

  Poslední prázdninovou sobotu se program přesouvá do Jablonce nad Jizerou. V areálu místního dětského hřiště čeká děti vystoupení kouzelníka, a to v 11:30. Kromě toho zde bude celý den možnost soutěží v pohádkovém stanu i výroba hvězdičky. Nejen do Jablonce vás sveze Hurvínek.

  Soutěžte o dvoudenní pobyt na Labské boudě

  V Železničním muzeu nebo přímo na martinickém nádraží dostanete kvíz pro děti. Po zodpovězení jednoduchých otázek máte možnost se společně zapojit do slosování o dvoudenní pobyt pro 2 osoby na Labské boudě nad Špindlerovým Mlýnem. 

  Sobotní programy jsou zdarma, jízdy vláčky je třeba uhradit. Pokud však od června do září vyrazíte za perličkovými ozdobičkami do firmy Rautis v Poniklé, předložte platnou dětskou jízdenku z libovolného vlakového spoje na trati a děti budou mít vstup na exkurzi a výrobu jedné ozdobičky zdarma.

  Další články

  Podzimní Sněžka
  Léto se v září své nadvlády nad horskou přírodou nechce vzdát, dny jsou ještě dost dlouhé a přejí výletům. Prázdniny jsou pryč, ale na víkend či ve dnech volna utečte do náruče barevné přírody, kterou nikde jinde na světě neuvidíte.
  Ochrana KRNAP
  Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
  Naše Krkonoše Podcast
  Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali.