Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Share

Rodinné soboty a nostalgické jízdy na Pojizerském Pacifiku

2 srpnové víkendy se speciálními jízdami - 2 soboty s doprovodným programem

Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik, perle krkonošské železnice! Koleje na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou se proplétají podél řeky Jizery a jízda jejím údolím je zážitkem. Natož když se v létě po trati prohání parní mašina nebo motorový Hurvínek. 

Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte s dětmi o pobyt na Labské boudě

  Informace

  Ke stažení
  Další soubory
  formát pdf (716.52 KB)
  formát pdf (2.86 MB)
  formát pdf (1.56 MB)
  Hrabě Harrach v Martinicích

  Co je Pojizerský Pacifik?

  Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších Jilemnice > Jablonec nad Jizerou > Rokytnice nad Jizerou

  Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších. Je totiž jednou s posledních stanic v republice, na které je dodnes plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Více se o trati dozvíte v rámci prohlídky místního Železničního muzea, nebo během pohodové procházky po naučné stezce Nádraží Martinice.

  Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti

  13. - 14. srpna., - 27. - 28. srpna 2022

  O dvou srpnových víkendech se vypravte na Železniční stanici Martinice v Krkonoších. Kromě běžných vlakových spojů se tu totiž bude prohánět také parní lokomotiva "Kafemlejnek" nebo motorový vlak s pohádkovým jménem Hurvínek. Jízdou historickými vláčky ale vaše dobrodružství končit nemusí. Na stanici pro vás o vybraných sobotách připravujeme další zážitky!

  Vždy v sobotu vyroste na nádraží v Martinicích pohádkový stan. Budou v něm připraveny jednoduché soutěže pro děti, možnost výroby perličkové hvězdičky od firmy Rautis a fotopoint Krakonoše. 

  Parní mašina Babička (Kafemlejnek)

  2. Krkonošský parní víkend a setkání s jeho hraběcí milostí

  13. srpna, 8:30 - 15:00

  Martinické nádraží navštíví Jan Nepomuk hrabě Harrach. Politik a mecenáš, který ji nechal v letech 1898 - 1899 vystavět. Projděte se spolu s ním po celém nádraží, nechte si povyprávět dobové zajímavosti, prohlédněte si muzeum. Setkání s jeho milostí pro vás bude jistě povznášejícím zážitkem. 

  Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva zvaná Babička nebo Kafemlejnek.

  Program: 

  • Do Martinic se můžete svézt běžnými vlakovými spoji ze směru Vrchlabí (odjezd v 8:35), Trutnov, Jilemnice (odjezd 8:44) a Stará Paka. Všechny spoje dorazí na nádraží kolem 9. hodiny. Pokud přijedete autem, zaparkujete tu bez problémů.
  • V 9:10 odjíždí z martinického nádraží parní mašina Babička (Kafemlejnek). Sveze vás klidně až do Rokytnice nad Jizerou a zase zpět. Pára pojede i v dalších časech - v 11:52 do Vrchlabí a ve 14:15 opět až do Rokytnice. Více na plakátu s jízdním řádem
  • Na cestu vláčkem se vybavte Kvízem pro děti - k dostání je na nádraží nebo v krkonošském stanu. Děti cestou zabaví a navíc se díky němu zapojíte do soutěže o pobyt na Labské boudě. Stačí jej opět po návratu do Martinic vhodit do schránky v budově nádraží. 
  • Na nádraží se v průběhu celého dne můžete zastavit v krkonošském stanu - pro děti tu budou připraveny jednoduché hry a montáž perličkové ozdoby firmy Rautis zcela zdarma. 
  • Určitě využijte také možnosti komentované prohlídky Železničního muzea a celého unikátního nádraží. Bavit bude děti i dospělé. V 10 hodin navíc v doprovodu jeho hraběcí milosti. 
  • Po prohlídce vyrazte na naučnou stezku Nádraží Martinice. Jedna cesta je dlouhá 1,5 km (tam i zpět tedy 3 km). V krkonošském stánku na nádraží si děti vyzvednou letáček se zábavnými úkoly, které mohou po cestě plnit. Za ně je poté v cíli čeká odměna. 
  • Po celý den je pro vás otevřena nádražní kavárna s domácími dobrotami, tradičními párky na tácku, dobrým pivem i kávou za hubičku. 

  S Hurvínkem za kouzelníkem

  27. 8. 2022, 8:30 - 15:00

  Poslední prázdninovou sobotu se program přesouvá do Jablonce nad Jizerou. V areálu místního dětského hřiště čeká děti vystoupení kouzelníka, a to v 11:30. Kromě toho zde bude celý den možnost soutěží v pohádkovém stanu i výroba hvězdičky. Nejen do Jablonce vás sveze Hurvínek.

  Soutěžte o dvoudenní pobyt na Labské boudě

  V Železničním muzeu nebo přímo na martinickém nádraží dostanete kvíz pro děti. Po zodpovězení jednoduchých otázek máte možnost se společně zapojit do slosování o dvoudenní pobyt pro 2 osoby na Labské boudě nad Špindlerovým Mlýnem. 

  Sobotní programy jsou zdarma, jízdy vláčky je třeba uhradit. Pokud však od června do září vyrazíte za perličkovými ozdobičkami do firmy Rautis v Poniklé, předložte platnou dětskou jízdenku z libovolného vlakového spoje na trati a děti budou mít vstup na exkurzi a výrobu jedné ozdobičky zdarma.

  Další články

  Ochrana KRNAP
  Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
  Naše Krkonoše Podcast
  Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali.
  Retropark Sejfy
  V horkých letních dnech se zahřejete i u nás na horách. Po túře nebo v rámci odpočinku a relaxace mezi výlety jistě přijde vhod možnost osvěžit se na jednom z koupališť.