Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Share

Rodinné soboty a nostalgické jízdy na Pojizerském Pacifiku

4 letní víkendy se speciálními jízdami - 4 soboty s doprovodným programem

Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik, perle krkonošské železnice! Koleje na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou se proplétají podél řeky Jizery a jízda jejím údolím je zážitkem. Natož když se v létě po trati prohání parní mašina nebo motorový Hurvínek. 

Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte s dětmi o pobyt na Labské boudě

  Informace

  Ke stažení
  Další soubory
  formát pdf (2.86 MB)
  formát pdf (1.56 MB)
  Hrabě Harrach v Martinicích

  Co je Pojizerský Pacifik?

  Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších Jilemnice > Jablonec nad Jizerou > Rokytnice nad Jizerou

  Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších. Je totiž jednou s posledních stanic v republice, na které je dodnes plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Více se o trati dozvíte v rámci prohlídky místního Železničního muzea, nebo během pohodové procházky po naučné stezce Nádraží Martinice.

  Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti

  16. - 17. července,  30. - 31. července, 13. - 14. srpna., - 27. - 28. srpna 2022

  O čtyřech prázdninových víkendech se vypravte na Železniční stanici Martinice v Krkonoších. Kromě běžných vlakových spojů se tu totiž bude prohánět také parní lokomotiva "Kafemlejnek" nebo motorový vlak s pohádkovým jménem Hurvínek. Jízdou historickými vláčky ale vaše dobrodružství končit nemusí. Na stanici pro vás o vybraných sobotách připravujeme další zážitky!

  Vždy v sobotu vyroste na nádraží v Martinicích pohádkový stan. Budou v něm připraveny jednoduché soutěže pro děti, možnost výroby perličkové hvězdičky od firmy Rautis a fotopoint Krakonoše. 

  Podívejte se na jízdní řády parních vlaků a Hurvínka. Změna vyhrazena, čekají na schválení Správy železnic.

  16. července 2022 - Parním vláčkem za pohádkou

  8:30 - 15:00

  Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva "Kafemlejnek". Přímo na perónu martinického nádraží se otevře pohádkový hostinec a děti i rodiče pobaví kouzelná Polífková pohádka, začíná v 10 hodin.  

  30. července 2022 - S Hurvínkem do železničního muzea

  8:30 - 15:00

  Tento víkend vás po trati sveze Hurvínek. Kromě toho vás v 10 hodin zveme na komentovanou prohlídku celého areálu unikátního nádraží včetně muzea. Bude bavit malé i velké a leccos si i vyzkoušíte. Po prohlídce projděte naučnou stezku Nádraží Martinice. Cesta tam i zpět je dlouhá pouze 3 km, na každém stanovišti čeká na děti speciální úkol a za splnění všech úkolů zasloužená odměna. 

  13. srpna 2022 - Setkání s hraběcí milostí

  8:30 - 15:00

  Martinické nádraží navštíví Jan Nepomuk hrabě Harrach. Politik a mecenáš, který ji nechal v letech 1898 - 1899 vystavět. Projděte se spolu s ním po celém nádraží, nechte si povyprávět dobové zajímavosti, prohlédněte si muzeum. Setkání s jeho milostí pro vás bude jistě povznášejícím zážitkem. Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva zvaná "Kafemlejnek".

  27. srpna 2022 - S Hurvínkem za kouzelníkem

  8:30 - 15:00

  Poslední prázdninovou sobotu se program přesouvá do Jablonce nad Jizerou. V areálu místního dětského hřiště čeká děti vystoupení kouzelníka, a to v 11:30. Kromě toho zde bude celý den možnost soutěží v pohádkovém stanu i výroba hvězdičky. Nejen do Jablonce vás sveze Hurvínek. 

  Komentovaná prohlídka nádraží

  Soutěžte o dvoudenní pobyt na Labské boudě

  V Železničním muzeu nebo přímo na martinickém nádraží dostanete kvíz pro děti. Po zodpovězení jednoduchých otázek máte možnost se společně zapojit do slosování o dvoudenní pobyt pro 2 osoby na Labské boudě nad Špindlerovým Mlýnem. 

  Sobotní programy jsou zdarma, jízdy vláčky je třeba uhradit. Pokud však od června do září vyrazíte za perličkovými ozdobičkami do firmy Rautis v Poniklé, předložte platnou dětskou jízdenku z libovolného vlakového spoje na trati a děti budou mít vstup na exkurzi a výrobu jedné ozdobičky zdarma.

  Další články

  Ochrana KRNAP
  Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
  Naše Krkonoše Podcast
  Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali.
  Pohoda u vody
  V horkých letních dnech se zahřejete i u nás na horách. Po túře nebo v rámci odpočinku a relaxace mezi výlety jistě přijde vhod možnost osvěžit se na jednom z koupališť.