Putování královstvím obrů
Mapa
Share

Putování královstvím obrů

Hostinné

Věděli jste, že město Hostinné v podhůří Krkonoš hlídají dva obři, kteří dokonce čas od času promlouvají? Jejich království můžete poznat díky zábavné hře. Provede vás zajímavými zákoutími města a pobaví celou rodinu. Pokud správně zodpovíte otázky, čeká vás odměna.

Informační centrum Hostinné – Náměstí Hostinné – Kostel Nejsvětější Trojice – Olivetská kaple – Františkánský klášter Hostinné – Tyršovy sady – Náměstí Hostinné – Informační centrum Hostinné

  • Délka: 3,5 km
  • Zajímavosti: Radnice s obry – Techtex Sport areál - Františkánský klášter – Dětská hřiště
  • Možnosti občerstvení: Restaurace v Techtex Sport areálu – Cukrárna Davídek
  • Doprava: Linkovými autobusy a vlaky na trase Vrchlabí – Hostinné a Trutnov – Chlumec nad Cidlinou
  • TIP: První srpnový víkend se v Hostinném koná tradiční Porciunkule, pouť s bohatým programem, během které obři na radnici promlouvají.

 

 1.

Radniční věž

Pohled na město z ptačí perspektivy nabízí věž renesanční radnice, kterou hlídají dvě postavy vysokých obrů, rolandů, v římské zbroji.
Radnice Hostinné
 2.

Františkánský klášter

Františkánský klášter v Hostinném je raně barokní stavbou z let 1677-1684 postavenou Wolfgangem Dientzenhoferem podle plánu pražského stavitele...
Františkánský klášter

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (32.79 KB)
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.