Náměstí a radnice s obry Hostinné
Mapa
Share

Hostinné

Podkrkonošské městečko Hostinné je díky své poloze a výborné dostupnosti z větších měst či horských středisek ideálním místem pro vaši návštěvu a odpočinek. Naší dominantou jsou dvě téměř pětimetrové sochy obrů umístěné na radniční věži, ke kterým se dodnes tradují pověsti.

Město, ve kterém obři promlouvají

Se zdejšími obry je spojená také poznávací a zábavná hra, jak pro děti, tak pro dospělé s názvem Putování královstvím obrů. Jejich rozhovor je poté vrcholem tradiční akce Porciunkule na přelomu července a srpna.

Doporučujeme návštěvu Městského muzea a Galerii antického umění se stálou expozicí unikátní sbírky odlitků antických soch ve Františkánském klášteře.

Příznivci sportu mohou využít místní část Labské cyklotrasy vedoucí od pramene Labe přes celou ČR až do Hamburku. Vyznavači aktivní turistiky i rodiny s malými dětmi se mohou vydat do přírody na Mravenčí stezku, kde se pokochají mimo jiné krásnými výhledy na město. Pro milovníky pěší turistiky nabízíme několik turistických okruhů v různých délkách. Je to soubor tištěných mapek, který obsahuje vyznačené trasy, přírodní zajímavosti a spoustu dalších užitečných informací.

Věříme, že si u nás každý najde to „své“.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Střední Krkonoše
Adresa
Náměstí 69
543 71 Hostinné
GPS
50.5411300N, 15.7226361E
Dnes
14. 7. 2024
fair_day
24.2 °C
teplota
3.6 m/s
vítr