Mravenčí stezka
Mapa
Share

Mravenčí stezka

Hostinné

Neobvyklé poznání mravenčí říše nabízí stejnojmenná naučná stezka v Hostinném. Dozvíte se mnoho zajímavostí o životě mravenců, ale zastavení pojednávají také o dalších malých obyvatelích luk, potoků a lesů. Čeká vás zkrátka příjemná a poučná procházka přírodou.

Celkem potkáte 12 panelů, z nichž jsou 3 věnovány životu mravenců, kolem jejichž kolonií trasa stezky prochází. Dozvíte se o mravenci černolesklém (Lasius fuliginosus), jehož početná kolonie vegetuje na samém počátku cesty. Druhý panel upozorňuje na zdejší hojný výskyt největšího mravence dřevokaze (Camponotus ligniperda). Jeho pracovitost, ale i přítomnost datla černého, který ho likviduje, je zřejmá na obrovském modřínu. Další panel vás seznámí s  mravenci rodu Formica. Nejhojnější zastoupení má mravenec pospolitý (Formica polyctena). Vytváří veliká kupovitá hnízda.

Zbývající panely pojednávají o loukách s jejich typickými rostlinami a motýly, o historii města Hostinné, o fauně a flóře blízkého potoka, myslivosti (u mysliveckých zařízení), včelařství (u lesních úlů), lesních stromech, keřích a bylinách, oboře s listnáči, ptácích, lesním jezírku s jeho živočichy, lomu s jeho geologickými zajímavostmi. Na dvou stanovištích jsou vyhlídková místa s panoramatickými výhledy na město Hostinné a pohoří Krkonoš. Podél cesty jsou zavěšeny ptačí budky.

  • Průběh trasy: 
  • Délka: 4 km

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (52.7 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.