Kam teče Labe
Mapa
Share

Kam teče Labe

Přední Žalý - Hostinné

Z Herlíkovic vyjedete lanovkou na Přední Žalý. U rozcestníku, nedaleko rozhledny, najdete cyklotrasu K10A. Po ní se dáte vlevo a sjedete k hotelu Zlatá vyhlídka na Benecku. Přijedete k hlavní silnici, odbočíte opět vlevo a sjedete na Křížovky, což je křižovatka nad obcí Mrklov. Zde se napojíte na cyklotrasu K10, odbočíte vlevo a záhy vpravo, směr Kněžická chalupa. Stále zůstáváte na cyklotrase K10, po které nakonec sjedete až do Vrchlabí. Z náměstí pojedete po Krkonošské ulici, která dále pokračuje jako Slovanská ulice. Ta vás dovede ke křižovatce s ulicí Komenského, na niž se napojíte. Ulice Komenského záhy pokračuje jako ulice Tyršova, po které po mostě přes Labe dojedete ke kruhovému objezdu. Z něho sjedete směr Nádražní ulice až dojedete k vlakovému nádraží. Nedaleko nádraží se napojíte na cyklotrasu KČT č. 2 Labská stezka. Po ní dojedete do Hostinného.

  • Délka: 24 km
  • Povrch: trasa vede převážně po asfaltových a zpevněných cestách. Nicméně, sjezd od Kněžické chalupy do Vrchlabí je prudší.
  • Zajímavosti: rozhledna Žalý, Benecko, Kněžická chalupa, Vrchlabí, Hostinné

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (163.25 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.