Kam teče Labe
Mapa
Share

Kam teče Labe

Přední Žalý - Hostinné

Z Herlíkovic vyjedete lanovkou na Přední Žalý. U rozcestníku, nedaleko rozhledny, najdete cyklotrasu K10A. Po ní se dáte vlevo a sjedete k hotelu Zlatá vyhlídka na Benecku. Přijedete k hlavní silnici, odbočíte opět vlevo a sjedete na Křížovky, což je křižovatka nad obcí Mrklov. Zde se napojíte na cyklotrasu K10, odbočíte vlevo a záhy vpravo, směr Kněžická chalupa. Stále zůstáváte na cyklotrase K10, po které nakonec sjedete až do Vrchlabí. Z náměstí pojedete po Krkonošské ulici, která dále pokračuje jako Slovanská ulice. Ta vás dovede ke křižovatce s ulicí Komenského, na niž se napojíte. Ulice Komenského záhy pokračuje jako ulice Tyršova, po které po mostě přes Labe dojedete ke kruhovému objezdu. Z něho sjedete směr Nádražní ulice až dojedete k vlakovému nádraží. Nedaleko nádraží se napojíte na cyklotrasu KČT č. 2 Labská stezka. Po ní dojedete do Hostinného.

  • Délka: 24 km
  • Povrch: trasa vede převážně po asfaltových a zpevněných cestách. Nicméně, sjezd od Kněžické chalupy do Vrchlabí je prudší.
  • Zajímavosti: rozhledna Žalý, Benecko, Kněžická chalupa, Vrchlabí, Hostinné

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (163.25 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.