Benecko
Mapa
Share

Benecko

Benecko se rozkládá z větší části na území Krkonošského národního parku ve výšce okolo 800 m n.m. Nadmořská výška je zárukou čistého vzduchu a navíc vysokého počtu slunečných dní. Poloha přímo na vrcholku zaručuje nádherné výhledy i snadné nástupy na horské túry, ať už pěšky či na kole.

Vzdušné lázně plné zábavy

V létě během tropických dní zde vane příjemný vánek a čerstvý vzduch. Léto je na Benecku stejně neodolatelné jako zima. Příroda Krkonošského národního parku vybízí k procházkám a túrám po okolí. Mezi oblíbené cíle patří rozhledna Žalý, vyhlídka na Šeříně, Kotelská vyhlídka, horská farma Hucul a další.

Ovšem ani ti, kteří neradi chodí pěšky, nemusí zoufat. Pro cyklisty a milovníky koloběžek máme připraveno velké množství cyklookruhů či koloběžkových drah. Kdybyste se chtěli vydat na kole o trochu dál než do blízkého okolí, můžete využít jeden z Krkonošských cyklobusů - přes Benecko totiž jezdí páteřní linka.

Aktivity pro celou rodinu

V případě, že nechcete chodit daleko od centra Benecka, můžete se dokonale „vyřádit“ na letním tubingu a na horských kárách. U horní stanice lanové dráhy Kejnos pak v celoročně přístupném 3D bludišti. Milovníky kolečkových bruslí potěší 3km in-line stezka na Rovinka. Nejen děti prověří malý okruh singltreku. Doporučujeme také vyzkoušet naše stezky - Beneckou přírodní a prodlouženou Lufťákovu nebo Zvířátkovou stezku vedoucí od hájenky na Rovinka. Nesmíme zapomenout upozornit na největšího trpaslíka na světě - cestu k němu naleznete pomocí nápověd z Lufťákovy stezky.

Během letních prázdnin je v provozu lanovka Kejnos. Když se zkazí počasí nebo už vás budou bolet nohy, navštivte Dílničku pro šikovné ruce nebo krytý dětský lanový park uvnitř Bowling baru.

Přejeme vám, abyste na Benecku zažili krásné chvíle plné sportu, zábavy a pohody. Věříme, že si naše vzdušné lázně zamilujete a že se k nám budete rádi vracet jak v létě, tak i v zimě.

Rodinné lyžování

Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Najdete u nás rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, ale i slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dále snowpark, hopstrádu, měřený slalom a 2 dětské lyžařské parky.

Máme pro Vás 4sedačkovou lanovku, 10 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování.

Pokud nejezdíte na lyžích ani snowboardu, ale dáváte přednost běžkám, máme pro Vás připravených 14 km rozmanitých běžkařských tratí, na kterých se můžete věnovat klasice i bruslení.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Západní Krkonoše
Adresa
Benecko 35
512 37 Benecko
GPS
50.6669425N, 15.5492450E
Dnes
29. 5. 2024
partlycloudy_day
15.6 °C
teplota
3.3 m/s
vítr

Lufťákova stezka