Rozhledna Žalý
Mapa
Share

Z Benecka na rozhlednu Žalý

Pěšky v zimě

Navštivte jedinou rozhledu v Krkonoších, ze které za příznivého počasí uvidíte neopakovatelný kruhový rozhled nejen na Krkonoše, ale i do širokého okolí.

Z centrálního parkoviště na Benecku (u hotelu Skalka) se nejprve po červené vydáme do kopce po zpevněné cestě směrem k hotelu Kubát. Opouštíme hlavní silnici a souběžně s ní pokračujeme k hotelu Zlatá Vyhlídka. Odtud už nás čeká výstup na Přední Žalý k turisticky oblíbené rozhledně.

Z ochozu původní (později rekonstruované) 18 m vysoké stavby hraběte Harracha můžeme v případě příznivého počasí spatřit nejen vrcholky  západních Krkonoš, nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale i dominanty blízkého podhůří. Přilehlá roubená chata nabízí občerstvení a základní suvenýry. Po zaslouženém odpočinku nás čeká převážně pohodový sestup přes Zadní Žalý, před odbočkou doprava do lesa opustíme červené turistické značení a jdeme stále rovně po široké cestě z kopce dolů až k hotelu Žalý. Po žluté se vrátíme na hlavní silnici a odtud po modré zpět na parkoviště.

Benecko, hotel Skalka – Hotel Kubát – Hotel Zlatá Vyhlídka – rozhledna Žalý – hotel Žalý – Benecko, hotel Skalka

  • Délka trasy: 6 km
  • Možnosti občerstvení: Hotel Skalka - Hotel Kubát - Hotel Zlatá vyhlídka - Horská bouda Žalý - Hotel Žalý
  • Parkování: Centrální parkoviště Benecko

Při pohybu po zasněžených horách buďte, prosíme, ohleduplní a nevstupujte do upravených lyžařských stop.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (64.1 KB)
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?