Lufťákova stezka
Mapa
Share

Lufťákova stezka

Benecko

Víte, kdo je lufťák? Ten, kdo si užívá svěží horský luft. A na Benecku je ho víc než dost. Přesvědčte se o tom na Lufťákově stezce plné zábavných zastávek. Děti se určitě nudit nebudou a další herní prvek budou vyhlížet za každou zatáčkou. Ti nejpozornější se nejen pobaví, ale také odhalí místo, na kterém se nachází největší trpaslík na světě. Nápovědu najdou na jednotlivých stanovištích, stačí se dobře dívat a hledat červenou trpasličí čepičku.

  • Průběh trasy: Benecko, hotel Skalka – po červené Bucharově cestě – Jindrova skála – Kaple sv. Huberta – Poustka –u Penzionu Pohlednička končí první část stezky – vracíme se zpět – po 400 metrech vpravo – na silnici vlevo – k lanové dráze Kejnos – horní stanice lan. dráhy – vlevo přes sjezdovky – červená Bucharova cesta – vlevo – Benecko - centrum bus – Benecko, hotel Skalka
  • Délka: 4,5 km
  • TIP: S kočárky absolvujte pouze původní část stezky po asfaltové cestě. Po procházce vyzkoušejte horské káry nebo letní tubing. Pro zručné dětské ručky je připravena dílnička.   

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (33.12 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.