Muzeum Krkonoš
Share

Navštivte nové Muzeum Krkonoš

Muzeum Krkonoš nově otevřeno od 1. listopadu 2023

Po šestileté rekonstrukci se otevírá nové Muzeum Krkonoš. Nadčasová a interaktivní expozice dokumentuje nejen příběh jedinečné přírody, ale také jeho sepjetí s osudem člověka, který v horách žije.

Dotkněte se Krkonoš a poznejte je na jednom místě!

 

Muzeum Krkonoš

Největší světová expozice o Krkonoších

Navštivte největší expozici o Krkonoších na světě. Uvidíte meandry Labe, krkonošské vodopády i autentickou horskou louku plnou chráněných květin. Poznejte postavu Krakonoše, zažijte s lehkým mrazením v zádech vidmo. Objevte krkonošská řemesla jako je budaření, sklářství či lesní hospodářství. Sestupte do hornické štoly

Mrazit vás bude při pohledu na největší katastrofy ekologické, i ty lidské, jako jsou osudy sudetských obyvatel během a po druhé světové válce. Projděte krkonošským lesem, který čelil v průběhu let svým vlastním kalamitám. 

Do muzea i s dětmi a klidně na dva dny

Muzeum Krkonoš je otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Nebojte se vyrazit sem s dětmi. Je pro ně připravena hra, která je provede celou expozicí, zvířátka i zábavné interaktivní prvky. Strávit tu můžete 1 hodinu i dva dny.

Vstupenka platí 48 hodin a záleží na vás, jak ji využijete.  

Muzeum najdete v bývalém Augustiniánském klášteře ve Vrchlabí, ul. Husova 213. Vstup do muzea je od parkoviště, z ulice Dobrovského.

Více o novém Muzeu a jeho historii

Další články

Je to tady! Už v pátek 1. prosince zahajujeme v Krkonoších lyžařskou sezonu. A protože tu vydatně sype, bude to luxusní svezení v ladovské krajině a podmínky, jaké na začátku zimy už dlouho nepamatujeme.
Krkonošské sjezdovky patří mezi naši špičku. Jsou nejdelší, skvěle upravené, střediska moderně vybavená pro vaše maximální pohodlí. Navíc - zimní dovolená v Krkonoších je srdeční záležitost!
Pro vaši zimní dovolenou zvolte hory v Čechách nejvyšší. Krkonoše nabízejí stabilní sněhovou pokrývku, střediska bez davů a hory zážitků, i když zrovna lyžování neholdujete. Nabízejí drsné klima i vlídnou tvář. Přijeďte se přesvědčit!