Martinické rybníky
Mapa
Share

Martinice v Krkonoších

Podhorská obec Martinice v Krkonoších se nachází v podhůří Západních Krkonoš. Je velmi zajímavá svou malebnou a atraktivní polohou, neboť se zde stýká oblast Krkonoš a Českého ráje. Martinice tvoří klidné a výhodné východisko do obou těchto atraktivních turistických oblastí, do Krkonošského národního parku, stejně jako do Chráněné krajinné oblasti a Evropského geoparku Český ráj, jehož hranice prochází přímo obcí.

Jedinečné nádraží a rybníky

Martinice leží na železniční trati zvané Pojizerský Pacifik. Vede odtud až do Rokytnice nad Jizerou. Jedinečné je také místní nádraží, které je na trati nejvýše položeno. K řízení železničního provozu se zde stále používají dnes již ojedinělá mechanická návěstidla, právě proto bylo vyhlášeno kulturní památkou. U nádraží můžete navštívit Železniční muzeum a projít se po naučné stezce.

Doporučujeme také příjemnou procházku kolem Martinických rybníků. Ač rozlohou nevelké, patří ke starým českým rybničním soustavám a svým stářím překonávají i proslulé jihočeské rybníky. Provede vás kolem nich Lesnická naučná stezka U mlejna

Informace

Lokalita
Adresa
Martinice v Krkonoších 131
512 32 Martinice v Krkonoších
GPS
50.5822906N, 15.5323506E
Dnes
23. 7. 2024
cloudy
12.8 °C
teplota
1.9 m/s
vítr