Krkonošský okruh
Mapa
Share

Krkonošský okruh

Vrchlabí - Janské Lázně - Malá Úpa - Kowary - Karpacz - Szklarska Poreba - Harrachov - Jablonec nad Jizerou - Vrchlabí

Krkonoše kolem dokola. Trasa, která vás provede kolem celých hor, vás nechá nakouknout i do polských Krkonoš a prohlédnout si hory ze severu, odkud se jeví jako mnohem větší a mnohem prudší. Trasa překonává hraniční hory ve dvou sedlech, což je kromě krajinářského zážitku také docela slušný sportovní výkon.

Díky této trase si prohlédnete Krkonoše doslova ze všech stran. Provede vás horskými středisky i historickými městy na úpatí hor. Na české straně si vás jistě podmaní krásná horská krajina s roubenými chalupami v Malé Úpě či malebné údolí Jizery. Na polské straně určitě neminete unikátní dřevěný kostelík Wang v Karpaczi přivezený sem až z Norska či krásné vodopády kolem Sklarské Poreby.

Vrchlabí - Černý Důl - Janské Lázně - Horní Maršov - Malá Úpa - Kowary - Karpacz - Przesieka - Podgórzyn - Piechowice - Szklarska Poreba - Jakuszyce - Harrachov - Jablonec nad Jizerou - Jilemnice - Vrchlabí

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (844.71 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.