Lesnická a myslivecká expozice Šindelka
Share

Když v Krkonoších počasí nepřeje

Užijte si zábavu, poznání i relax pod střechou. Ne vždy posílá Krakonoš sluníčko, krkonošská příroda potřebuje pravidelně zalévat, a tak vám může výlet překazit déšť nebo silný vítr. I na špatné počasí jsme připraveni! Zkuste muzeum, bazén nebo třeba pohádkovou výstavu. Poznejte Krkonoše zase z trochu jiné stránky.

Níže vám přinášíme výběr aktivit, všechny ostatní najdete na této stránce

Rautis

Tradiční krkonošská řemesla na vlastní ruce

Rautis - jedinečná ruční výroba na seznamu UNESCO

V Poniklé se vyrábějí perličkové ozdoby, které znáte ze stromečků vašich babiček a prababiček. Jak celý jedinečný proces výroby probíhá se můžete podívat v rámci exkurze, montáž ozdobičky si navíc vyzkoušíte. Krásný zážitek pro děti a dospělé! A navíc si domů odvezete blýskavý vánoční poklad. 

Harrachovská sklárna - více než 300 let foukání skla

Nakoukněte sklářům pod ruce a ohřejte se v místní huti. Ačkoliv prošla sklárna modernizací, dodnes funguje v mnohém stejně jako kdysi – v huti se fouká ručně, památkově chráněná brusírna postavená na pohonu vodní turbínou jede naplno. Exkurze do výrobny probíhají každý den od 8 do 15 hodin.

Navštívit můžete také muzeum skla s unikátními kousky nasbíranými za celé období fungování sklárny. A kromě toho – víte, že hned vedle sklárny se vaří pivo František a odpočinout si můžete v pivních lázních?

Výstava Do Krakonošova

Krkonošská muzea - střípky historie

Historii regionu, významné osobnosti, sportovní historii a mnoho dalších zajímavostí představují muzea rozesetá po městech a obcích Krkonoš.

  • Co třeba výstava o historii lyžování v její kolébce - Jilemnici? Krkonošské muzeum v místním zámku a pivovaru je plné unikátních kousků, ať už jde o první lyže nebo zámecký nábytek hraběte Harracha.
  • A co takové Železniční muzeum? V historické budově nádraží v Martinicích v Krkonoších vám povypráví třeba o tom, co je to návěstidlo a proč je toto nádraží také kulturní památkou. Navíc můžete na nádraží nastoupit do vlaku a projet se údolím Jizery po trati Pojizerský Pacifik. Doveze vás až do Jablonce či Rokytnice nad Jizerou. 
  • S dětmi určitě vyrazte na Krakonošem, permoníky a drakem na pohádkovou výstavu Do Krakonošova.

Další muzea a zajímavé výstavy si prohlédněte zde

Aquapark Špindlerův Mlýn

Bazény a aquaparky

První volba všech rodičů! Vypustit děti na tobogán a vlastní unavené tělo uklidit do vířivky nebo sauny. V Krkonoších žádný problém, vyberte si z naší nabídky vnitřních bazénů a aquaparků s wellness

Stachelberg

Za horníky a vojáky

Hlavně malý i velkým klukům se budou líbit exkurze do dolů, bunkrů a pevností. 

  • Blízko krkonošského města Žacléř se můžete vypravit hned na dvě technicky a historicky zajímavá místa. Stachelberg - obr na prahu Krkonoš - to je 3,5 km podzemních chodeb klidně i 60 metrů pod povrchem. Zajeďte se podívat, jak vypadala vyzbrojená pevnost při mobilizaci v roce 1938. Hornický skanzen Žacléř vás zase zavede do světa horníků, nahlédnete do jejich šatny, šachetní budovy a vystoupat můžete i na těžní věž. 
  • Harmony Bunker Expozition Špindlerův Mlýn, to je vojenská výstava v protiatomovém krytu z roku 1984.
  • Hornické muzeum Harrachov vás v rámci exkurze zavede do prohlídkové štoly dlouhé 1 km, prohlédnete si i těžní stroj a další techniku. 

A co dalšího?

Výtvarné dílny, galerie, rozhledny, architektonicky i historicky zajímavé budovy, pivní lázně. Stačí si vybrat. Podívejte se na kompletní nabídku indoor aktivit v Krkonoších

Další články

Ochrana KRNAP
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik! Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte o pobyt na Labské boudě.
Naše Krkonoše Podcast
Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali.