Muzeum lyžování Dolní Branná
Share

Když v Krkonoších počasí nepřeje

Co dělat, když vás v Krkonoších zastihne deštivé počasí, hory sevře mlha nebo silný vítr? Nebo když se po lyžovačce chcete schovat do tepla a poznat zase něco nového? 

Poradíme vám ty nejlepší zážitky pod střechou.

Vyzkoušejte tradiční řemesla, poznejte krkonošskou historii. Odpočněte si a dopřejte odpočinek i horské přírodě. 

Rautis Poniklá

Tradiční krkonošská řemesla na vlastní ruce

Buďte nejen návštěvníkem, ale také tvůrcem a pište chvíli historii tradičních krkonošských řemesel.

Rautis - příběh krkonošské perly

V Poniklé se vyrábějí perličkové ozdoby, které znáte ze stromečků vašich babiček a prababiček. Ozdoby se dodnes foukají, stříbří, barví, zdobí, řežou i montují ručně, proto je celý jedinečný proces výroby zapsán na seznamu UNESCO. Poznáte ho v rámci exkurze a na konci si ho také vyzkoušíte. Krásný zážitek pro děti a dospělé! A navíc si domů odvezete blýskavý vánoční poklad. 

Chci poznat krkonošské perly

Harrachovská sklárna - více než 300 let foukání skla

Nakoukněte sklářům pod ruce a ohřejte se v místní huti. Ačkoliv prošla sklárna modernizací, dodnes funguje v mnohém stejně jako kdysi – v huti se fouká ručně, památkově chráněná brusírna postavená na pohonu vodní turbínou jede naplno. Exkurze do výrobny probíhají každý den od 8 do 15 hodin.

Navštívit můžete také muzeum skla s unikátními kousky nasbíranými za celé období fungování sklárny. A kromě toho – víte, že hned vedle sklárny se vaří pivo František a odpočinout si můžete v pivních lázních?

Chci nahlédnout sklářům pod ruce

Tkalcovské muzeum Dům pod jasanem

Dům pod jasanem je venkovské stavení, které otevře své dveře každému, kdo má zájem o lidová řemesla, ruční práce a setkávání se při tvoření. Sedněte si do světničky, jako tomu dělávali v krkonošských chalupách, a vyzkoušejte si prastaré řemeslo i vlastní zručnost. 

Chci tvořit

Krkonošská muzea - střípky historie

Historii regionu a jeho vývoj, významné osobnosti, důležité sportovní mezníky a mnoho dalších zajímavostí představují muzea rozesetá po městech a obcích Krkonoš. Z těch nejnovějších vám doporučujeme Muzeum lyžování v Dolní Branné. Nahlédněte do síně slávy, budete možná překvapeni, kolik osobností světového sportu odchoval sběratel, trenér a průvodce Aleš Suk. Dětem se bude líbit v Galerii Draka v Trutnově, či na výstavě Do Krakonošova v Horním Maršově. 

Poznám krkonošská muzea

Bazény a aquaparky

První volba všech rodičů! Vypustit děti na tobogán a vlastní unavené tělo odložit do vířivky nebo sauny. V Krkonoších žádný problém, vyberte si z naší nabídky vnitřních bazénů a aquaparků s wellness. 

Před zimní sezonou otevřeli zbrusu nové Aquacentrum ve Vrchlabí. Dva aquaparky jsou pro vás otevřeny ve Špindlu. Ozdravná relaxace vás čeká v Janských Lázních, v rehabilitačním bazénu s termální vodou. 

Užiji si bazény a aquaparky

Za horníky a vojáky

Hlavně malý i velkým klukům se budou líbit exkurze do dolů, bunkrů a pevností. Celoročně otevřený je protiatomový kryt na hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně. Vznikla v něm vojenská výstava, která je přístupná všem. Do světa horníků nahlédnete v Žacléři. V Hornickém skanzenu se projdete jejich šatnou, šachetními budovami a vystoupat můžete i na těžní věž. V zimním období je prohlídka skanzenu možná pouze po předchozí telefonické domluvě.

K dovolené patří relaxace

Po dni venku uvolněte a prohřejte své tělo v krkonošských lázních či wellness centrech. Dopřejte si lázeňské procedury a péči odborníků! Ať už zvolíte lázně pivní či termální, vířivku nebo saunu, masáž nebo solné lehátko, užijte si zasloužený odpočinek, který k dovolené v každé roční době zaručeně patří. 

Chci si odpočinout

A co dalšího?

Výtvarné dílny, galerie, rozhledny, architektonicky i historicky zajímavé budovy, pivní lázně. Stačí si vybrat. Podívejte se na kompletní nabídku indoor aktivit v Krkonoších. 

Chci objevit všechny zážitky pod střechou

Další články

Konec prázdnin neznamená konec dobrodružství! Horké dny odcházejí, čerstvý vzduch vybízí k pohybu. Podzimní prodloužené víkendy pojeďte s dětmi prožít do Krkonoš!
Jedinečné přírodní divadlo má reprízu každý den, ale nikdy nás nepřestane fascinovat. Pojďte se podívat, jak se krkonošská krajina probouzí, nebo naopak prožijte zlaté hodinky při slunce západu.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.