Above Pec pod Sněžkou
Map
Share

From Pec pod Snezkou via Javori Valley to Cerna hora Mountain

Ascend from Pec pod Snezkou to the top of Cerna hora Mountain. Visit the peat bogs, learn about their layers and origin. At the foot of Cerna hora and Svetla hora mountains, you will enjoy views of Pec pod Snezkou, Mlade Buky and Trutnov.

Pec pod Snezkou, bus station – take the blue-marked tourist path to Velka Upa – Javori Mlyn junction – turn right onto the green-marked path – Cervenokostelecka chalet – turn left for the blue-marked tourist path – U Thamovych Bud intersection – turn left onto the green path – Krkonose’s 1st educational cycling trail – Nad Vlasskymi boudami intersection – turn right onto the yellow-marked tourist path – U Hubertovy vyhlidky intersection – turn left onto the Cernohorske Peat Bogs educational trail – Nad Pardubickymi boudami intersection – take the blue-marked path for Cerna bouda chalet – turn right onto the red-marked path – Vaclavak junction – Kolinska chalet – Luciny–Prazska chalet – turn right for the K20 track for Pec pod Snezkou

 1.

Černohorské rašeliniště

Černohorské rašeliniště se nachází v sedle mezi Černou a Světlou horou asi jeden kilometr od lanovky Černohorský Express jezdící z Janských Lázní...
Černohorské rašeliniště
 2.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Nabízí překrásné panoramatické výhledy od Černé boudy a z Hubertovy vyhlídky. Provede pro Krkonoše netypickým rašeliništěm lesního typu a díky povalovému chodníku a dřevěné vyhlídkové věži se s 6 tisíc let starým rašeliništěm seznámíte pěkně zblízka a z nadhledu.

 3.

První krkonošská cyklistická naučná stezka

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s mnoha pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít kabinkové lanovky z Janských Lázní, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí, které vás seznámí s lokalitou i jeho historií. Trasa stezky je vedena v chráněných zónách Krkonošského národního parku, a proto je nutné dodržovat jeho návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin.

Information

Holidays with children in the Krkonose Mountains
Holidays with children in the Krkonose Mountains

Fill your family time in the Krkonose Mountains with movement in nature, exploration, fun and fairy-tale adventures. We've chosen the best places for you, planned routes, prepared an adventurous stamp hunt and know where to hide in bad weather.

Hiking destinations and nearby trails