Nad Pecí pod Sněžkou
Mapa
Udostępnij

Z Peca pod Śnieżką przez Javoří Důl na Černą Horę

Z Peca pod Śnieżką wchodzimy aż na szczyt Černej Hory. Odwiedzimy torfowisko, dowiemy się, z jakich warstw się składa i jak powstaje. Ze zbocza Černej i Světlej Hory czekają nas piękne widoki na Pec, Mladé Buky i Trutnov.  

Pec pod Śnieżką, dworzec aut. – niebieskim szlakiem do Velkiej Úpy – Javoří Mlýn – w prawo zielonym – Červenokostelecká Bouda – w lewo niebieskim – U Thámových Bud – w lewo zielonym – 1. Krkonošská cyklo NS (Pierwsza Karkonoska Rowerowa Ścieżka Dydaktyczna) – Nad Vlašskými Boudami – w prawo żółtym – Hubertova Vyhlídka (punkt widokowy) – w lewo ścieżką dydaktyczną Černohorské Rašeliniště (Torfowisko Černohorskie) – Nad Pardubickimi Boudami – niebieskim do Černej Boudy – w prawo czerwonym – Václavák – Kolínská Bouda – Lučiny – Pražská Bouda – w prawo po K20 do Peca pod Śnieżką

 1.

Černohorské rašeliniště

Černohorské rašeliniště se nachází v sedle mezi Černou a Světlou horou asi jeden kilometr od lanovky Černohorský Express jezdící z Janských Lázní...
Černohorské rašeliniště
 2.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Nabízí překrásné panoramatické výhledy od Černé boudy a z Hubertovy vyhlídky. Provede pro Krkonoše netypickým rašeliništěm lesního typu a díky povalovému chodníku a dřevěné vyhlídkové věži se s 6 tisíc let starým rašeliništěm seznámíte pěkně zblízka a z nadhledu.

 3.

První krkonošská cyklistická naučná stezka

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s mnoha pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít kabinkové lanovky z Janských Lázní, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí, které vás seznámí s lokalitou i jeho historií. Trasa stezky je vedena v chráněných zónách Krkonošského národního parku, a proto je nutné dodržovat jeho návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin.

Informacja

Wakacje z dziećmi w Karkonoszach
Wakacje z dziećmi w Karkonoszach

Wypełnij swój rodzinny czas w Karkonoszach przyrodą, eksploracją, zabawą i bajkowymi przygodami. Wybraliśmy dla Was najlepsze miejsca, zaplanowaliśmy trasy, przygotowaliśmy pełne przygód polowanie na pieczątki i wiemy, gdzie się schować w niepogodę.

Cele wycieczek i trasy w okolicy