Nad Pecí pod Sněžkou
Karte
Teilen

Aus Pec pod Sněžkou durch den Javoří důl zum Černá hora

Aus Pec pod Sněžkou geht es bis zum Gipfel des Schwarzen Berges/Černá hora hinauf. Man bekommt ein Hochmoor zu sehen und erfährt Wissenswertes über dessen Schichten und wie es entsteht. An den Hängen des Schwarzen Berges und Forstberges/Černá u. Světlá hora erfreuen hübsche Aussichten auf Pec, Mladé Buky und Trutnov. 

Pec pod Sněžkou, Bushaltestelle – dem blauen Wanderzeichen folgend nach Velká Úpa – Javoří Mlýn – nach rechts auf den grünen Wanderweg – Baude Červenokostelecká – nach links/blaues Wanderzeichen – U Thámových Bud/Thambauden – nach links/grünes Wanderzeichen – 1. Riesengebirgs-Radlehrpfad – Nad Vlašskými boudami/Über den Thambauden – nach rechts auf den gelben Wanderweg – U Hubertovy vyhlídky/An der Hubert-Aussicht – nach links auf den Lehrpfad Schwarzenberger Hochmoor – Nad Pardubickými boudami/Über den Pardubitzer Bauden – der blauen Markierung folgend zur Černá bouda/Schwarzschlagbaude – nach rechts auf den roten Wanderweg – Wanderkreuzung Václavák – Kolínská bouda – Enklave Lučiny-Pražská bouda – nach rechts auf den Radweg K20 nach Pec pod Sněžkou

 1.

Černohorské rašeliniště

Černohorské rašeliniště se nachází v sedle mezi Černou a Světlou horou asi jeden kilometr od lanovky Černohorský Express jezdící z Janských Lázní...
Černohorské rašeliniště
 2.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Nabízí překrásné panoramatické výhledy od Černé boudy a z Hubertovy vyhlídky. Provede pro Krkonoše netypickým rašeliništěm lesního typu a díky povalovému chodníku a dřevěné vyhlídkové věži se s 6 tisíc let starým rašeliništěm seznámíte pěkně zblízka a z nadhledu.

 3.

První krkonošská cyklistická naučná stezka

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s mnoha pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít kabinkové lanovky z Janských Lázní, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí, které vás seznámí s lokalitou i jeho historií. Trasa stezky je vedena v chráněných zónách Krkonošského národního parku, a proto je nutné dodržovat jeho návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin.

Information

Urlaub mit Kindern im Riesengebirge
Urlaub mit Kindern im Riesengebirge

Füllen Sie Ihre Familienzeit im Riesengebirge mit Natur, Erkundung, Spaß und märchenhaften Abenteuern. Wir haben die besten Plätze für Sie ausgewählt, Routen geplant, eine abenteuerliche Stempeljagd vorbereitet und wissen, wo man sich bei schlechtem Wetter verstecken kann.

Ausflugsziele und -routen in der Umgebung