Dárky s duší Krkonoš
Share

Dárky s duší Krkonoš

Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní a spolu s kterými darujete i kousek krkonošské tradice…

To jsou certifikované originální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.

Neméně smysluplným dárkem budou publikace místních autorů, kteří s horami spojili svůj osud. Přinášejí vzpomínky, zábavu i poznatky z historie regionu. 

Přejeme šťastnou ruku!

Nové publikace krkonošských autorů

K počtení na dlouhé zimní večery

Blog krkonošského hoteliéra

Karel Polívka, dlouholetý provozovatel Horského hotelu Friesovy boudy a otec Krkonošské pivní stezky, je kromě svých podnikatelských schopností proslulý také specifickým smyslem pro humor a tvůrčí myslí. Jeho texty i písně si získaly oblibu na sociálních sítích, nyní na ně navazuje knižní publikací Blog krkonošského hoteliéra. Pod stromečkem udělá radost každému, kdo bere život s nadhledem. 

Koupit knihu online

Cesty Vlachů: Mysterium Antonia z Florencie

Středověké rukopisy z počátků osídlování Krkonoš, Jizerských hor, Lužických hor a Jeseníků přepisují dějiny, jak jsme je znali dříve. Autoři knihy Pavel Zahradník a Otto Štemberka připravili nejenom překlad hlavních pasáží kodexu, ale i uvedení do středověké alchymie, pojednání o hledačích – Vlaších a Benátčanech a zasvěcení do dávných magických obřadů, používání tajemné symboliky a bezmála nadpřirozených schopností prvních prospektorů.

Koupit knihu online

Kopernikk & Sitka Adventure Foto-story

Honza Řeháček alias @kopernikk je influencer s velice intenzivním citem pro fotografii, světlo a vyprávění příběhů. Do toho jeho vstoupilo mnoho osudových zlomů, které ho zformovaly a které upřímně zachytil ve své fotoknize. Prožijte s ním příběh, který napsal život sám. Obsahuje vzlety a pády. Pocity euforie, ale i naprostého zoufalství, kdy se chcete smazat ze světa. Příběh člověka a psa, zasazený do krajiny, jejíž kouzlo a dědictví oba jako jedni z nejlepších ambasadorů pomáhají chránit. 

Koupit knihu online
 

Babiččiny sirupy

Regionální produkty

Říká se, že hory naučily jejich obyvatele pracovitosti, houževnatosti, trpělivosti a kreativitě. A přesně takové jsou jejich výrobky. Pokud tedy sáhnete po dárku, který je opatřen certifikátem Krkonoše – originální produkt, nemůžete udělat chybu. 

Odkaz tradičních krkonošských řemesel

Příběh perličkových ozdob píše firma Rautis v Poniklé. Originální, ručně vyráběná ozdoba, ozvláštní každý stromek a radost z ní se bude odrážet nejen v dětských očích. Paní Martina Poliaková provozuje Dům pod jasanem, kde zároveň zpracovává ovčí vlnu na historických i nových ručních stavech v drobné hřejivé dárky i dekorace. Doslova roztomilé, ručně šité a malované zástěrky, chňapky, taštičky a mnoho dalšího vyrábí dílna HAMA v Lánově. To jsou dárky, které zahřejí tělo i duši. 

Dobroty pro krásný adventní čas

Ja-mík od babičky Jarušky vám osladí život, zrovna tak tradiční Krkonošské bobky cukrárny Grand Lada, vyrobené na vlas přesně podle původní, sto let staré receptury. Chutné a navíc zdravé jsou Babiččiny sirupy – nechte si poradit přímo od paní Suškové, který pomůže právě na ty vaše neduhy. Horká medovina zahřeje i po dlouhé procházce, zvlášť ta Krkonošská od firma Apikor z Rudníku. Na silvestrovské jednohubky zkuste klobásy z Biofarmy Pod Hájkem a na chlebíčky jejich bio maso. S přáteli a rodinou se sejděte nad šálkem dobré kávy od trutnovské pražírny Volkafe a zobněte si k ní mezi cukrovím i jejich pralinky. 

Šperky, které jinde nekoupíte

Z mědi a drahých kovů tvaruje Daniela Roudná spirálky a sestavuje do nejrůznějších typů šperků. Určitě je nepřehlédnete na adventních trzích. A stejně nepřehlédnutelné budou i na jejich nositelkách. Vinuté perle nejrůznějších barev a velikostí vyrábí Hana Šebková ve Špindlerově Mlýně a Dana Augustová na Malé Úpě. Perličky zvané „vinutky“ poté skládají do náramků, náhrdelníků nebo náušnic. 

Regionální produkty - Apikor

Kde jsou krkonošské výrobky a produkty k dostání?

Mnoho z uvedených publikací a produktů nabízejí krkonošská informační centra. Další lze objednávat i online - odkazy a kontakty na řemeslníky najdete na stránce Krkonoše - originální produkt. Některé výrobce jistě potkáte na adventních trzích v krkonošských městech a obcích. 

Krkonoše - originální produkt

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136