Vznešenost zavazuje
Share

Akce k oslavě Roku Harrachů

Nejen Krkonoše budou žít rokem Harrachů! Tito šlechtici hráli významnou roli v našich dějinách jako vysocí představitelé státu a církve, i jako skvělí hospodáři, pokrokoví správci svých panství a mecenáši umění. 

Při této příležitosti se v průběhu roku chystá mnoho akcí, na kterých se můžete seznámit s historií rodu, jeho významem i odkazem. Podívejte se na jejich přehled a vyberte si.

Akce k Roku Harrachů

Akce k poctě rodu Harrachů v Krkonoších

Výstava „Ve znamení tří pštrosích per"

Do 12. 11., Krkonošské muzeum v Jilemnici, výstavní síň v zámku v č. p. 75

Výstava u příležitosti projektu Harrachové – vznešenost zavazuje se zaměří na rod Harrachů a jejich vztah a působení v Krkonoších.

Přednáškový cyklus Zámky Harrachů: Zámek Velké Meziříčí a Harrachové

17. 10. Krkonošské muzeum v Jilemnici, Erbovní sál, od 17 hodin

Přednáší Mgr. Lucie Pavelcová, historička Muzea Velké Meziříčí.

Přednáškový cyklus Zámky Harrachů: Zámek Kunín a Harrachové

31. 10., Krkonošské muzeum v Jilemnici, Erbovní sál, od 17 hodin

Přednáší PhDr. Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku.

Výstava „Ve znamení tří pštrosích per"

Do 12. 11., Krkonošské muzeum v Jilemnici, výstavní síň v zámku v č. p. 75

Výstava u příležitosti projektu Harrachové – vznešenost zavazuje se zaměří na rod Harrachů a jejich vztah a působení v Krkonoších.

Přednáška Hospodářské dvory Harrachů

9. 11., Krkonošské muzeum v Jilemnici, Erbovní sál, od 17 hodin

Přednáší Ing. Jan Žižka, ředitel ÚOP středních Čech.

Další akce u sousedů

Kompletní přehled všech chystaných akcí v Krkonoších i mimo region naleznete na stránkách Národního památkového ústavu, který Rok Harrachů vyhlásil. 

Do projektu Po stopách šlechtických rodů s podtitulem Harrachové - vznešenost zavazuje je zapojen kromě Hrádku u Nechanic také Hospital Kuks, Zámek Konopiště, Zámek Sychrov a mnoho dalších míst. 

Chci objevit další místa a akce

Další články

Zima v Krkonoších je kouzelná a sněhobílé hřebeny lákají k výletům. Aby všechny vaše túry měly šťastný konec, je třeba zachovat zdravý rozum a nenechat se naivně okouzlit zdáním bílé romantiky.
Rok 2024 patří v Krkonoších osobnosti a zásluhám Jana Nepomuka hraběte Harracha. Je tomu právě 120 let, kdy v Labském dole na Strmé stráni nechal vyhlásit první přírodní rezervaci v našich nejvyšších horách.
Ozvláštněte vaši zimní dovolenou nebo víkend v Krkonoších návštěvou jedné z tradičních akcí. Potkejte se s místními a poznejte kus krkonošské historie a kultury. Zasportujte si, zasmějte se, užijte si báječnou a vřelou atmosféru.