Výhled ze Sněžky

Krkonoše

Jedinečné navenek,
přátelské uvnitř...

Objevte Krkonoše. Jejich jedinečnou krásu a přírodu. Projděte se krajinou roubenek i po rozkvetlých horských loukách, vystoupejte za nejkrásnějšími výhledy. Poznejte krkonošská města a obce s širokou nabídkou aktivit a služeb. Prožijte aktivní dovolenou v nejvyšších českých horách.

18 lyžařských  středisek
18
lyžařských středisek
200 km pěších tras
200 km
pěších tras
168 km sjezdovek
168 km
sjezdovek
600 km běžeckých tratí
600 km
běžeckých tratí

Co vidět a zažít

Zažitky
V Krkonoších se sáňkuje spontánně, tzv. nadivoko. Sáňkaři vyjdou na kopec a spouští se dolů. Proto je možné provozovat tento...
Doporučujeme
Patří ledolezení mezi něco, co jste vždycky chtěli vyzkoušet? V Krkonoších můžete! Ať už na vodním ledu na konci cesty Buď Fit v Labském dole u Špindlerova Mlýna nebo na uměle vytvořených ledových stěnách.
Zážitky
Pojizerský Pacifik je železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. Vede údolím řeky Jizery a přímo vybízí ke svezení a naplánování výletů z jednotlivých stanic. Užijte si jedinečné výhledy na panorama Krkonoš.
Novinky
Zjistíte, v čem je příroda Krkonoš jedinečná, poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny a stanete se součástí lesního života. Seznámíte se s řadou živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde a strávíte zde chvíle, na které budete rádi vzpomínat. Jak můžete vstupenky získat?
Zažitky
Máte rádi psy, zimní krajinu a netradiční pohled na Krkonoše? Pokud ano, vyzkoušejte jízdu se psím spřežením na vrcholky našich nejvyšších hor. Zakusíte nadšení ze společné práce člověka a psa a zjistíte, že je to pro všechny zábava.

Top akce v regionu

Janské Lázně
Ochutnávka našich a zahraničních vín od partnerských Stezek korunami stromů.
Harrachov
Přidejte se k nám a pomozte s úklidem našich krásných hor po letní turistické sezóně. Tato dobrovolnická akce bude probíhat na územním pracovišti Harrachov.
Pec pod Sněžkou
Máte rádi guláš a hory? Pak vás zveme do Pece pod Sněžkou, kdy se chystá Krakonošův guláš.

Aktuálně z Krkonoš

Svazek Krkonoše opět obohatil svoji knihovničku celokrkonošských tištěných propagačních brožur. Ta nejnovější „Krkonoše s dětmi“ obsahuje patnáct tipů pro menší...
Prázdniny jsou ty tam, léto pomalu spěje ke svému závěru a my se můžeme těšit na barevný podzim. Pojďme si toto období zpříjemnit některou z chystaných akcí.
Soutěž o nejzajímavější fotografii regionálního produktu – To pravé z Krkonoš a nová propagační brožura regionální značky Krkonoše originální produkt.

Krkonoše

hory mnoha českých nej...

Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou. Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými domky. Zaposlouchejme se do hukotu vodopádů i tajemného ticha slatí a rašelinných jezírek. A pak je zde Sněžka, tato velebná královna hor, která důstojně shlíží na celé své panství.