TOP akce v Krkonoších - květen 2024
Share

TOP akce v Krkonoších - květen 2024

V květnu zažijete mnohé v různých koutech Krkonoš. Přijměte pozvání na Májové muzicírování do Vrchlabí, kde nebude nouze o hudební a tradiční taneční produkci. Čapkovo R.U.R. představí ochotnický divadelní spolek z Vysokého nad Jizerou. Náměstí ve Vrchlabí opět po roce rozburácí Motorkářské požehnání. Outdoorový překážkový závod Rokytnický drsoň nezažijete jinde než v Rokytnici nad Jizerou. Radniční věž a tržnici řemesel můžete navštívit při návštěvě Májového jarmarku v Jilemnici. Zveme vás k úklidu nejvyšší hory České republiky na akci Ukliďme Sněžku i pod Sněžkou do Pece pod Sněžkou. V Žacléři odstartují Slavnostní zahájení cyklistické sezóny přímo stylově 40 km dlouhou projížďkou. Významné oslavy 160 let založení SDH v Hostinném začnou spanilou jízdou hasičské techniky přímo na náměstí. Pojďme společně uklidit a pomoci krásné krkonošské přírodě zbavit se odpadků po dlouhé zimě na akci Zelený Špindl ve Špindlerově Mlýně. V Harrachově uvidíte divadelní show nejen ze zákulisí showbusinessu pod názvem Tak to jsme ještě neviděli, Marie. Staré časy s vůní benzínu prožijete na Studeneckých mílích v obci Studenec. O Emilově dětském dnu si užijete spoustu zábavy na Stezce korunami stromů Krkonoše a zážitkový vláček vás doveze i do centra Janských Lázní.  

Užívejte si pohled na širokou škálu odstínů zelené, kterou nám nabízí jarní příroda a nezapomeňte na starodávný zvyk pod rozkvetlou třešní.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Jak silná je regionální identita obyvatel mapuje projekt Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
Návštěvníky přivítají muzea, kostely a skláři společně s dalšími tvůrci po celém Libereckém kraji. Předvedou jim svou mistrovskou práci a
Tradiční počtení pro všechny návštěvníky, výletníky a fanoušky Krkonoš přináší destinační společnost Krkonoše. Turistické noviny Krkonoše pro letní sezonu 2024 jsou vytištěny a v informačních centrech čekají na své letošní čtenáře.