Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova
Mapa
Share

Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova

Na cyklotrase si prohlédnete Krkonoše z polské strany, které jsou tu díky své strmosti naprosto odlišné od pohledu, který známe z české strany.

Ze Špindlerova Mlýna vystoupáte po cyklotrase K15. Kdo se chce vyhnout strmému 10kilometrovému stoupání, může využít pravidelné linky Krkonošského cyklobusu, která ho od autobusového nádraží vyveze ke Špindlerově boudě. Od Špindlerovky pokračujeme prudkým 4,5 km dlouhým sjezdem na parkoviště nad polskou Przesiekou, kde se napojíme na cyklotrasu ER2. Po ní pokračujeme do Szklarske Poreby, největšího a nejstaršího rekreačního střediska v Dolním Slezsku. Ve Szklarske za mostem odbočíme vlevo a po místních cyklotrasách dojedeme do Jakuszyc. Ty jsou považovány za centrum běžeckého lyžování v Polsku, právem se jim přezdívá polská Aljaška. Jsou zde totiž výborné podmínky nejen pro běžecké lyžování, ale také pro závody psích spřežení. Zde opouštíme polskou cyklotrasu a do Harrachova sjedeme od hraničního přechodu po silnici. 

  • Délka: 43 km
  • Zajímavosti: Przesieka, Szklarska Poreba, Jakuszyce, Harrachov

Informace

GPX soubor
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.