Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova
Mapa
Share

Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova

Na cyklotrase si prohlédnete Krkonoše z polské strany, které jsou tu díky své strmosti naprosto odlišné od pohledu, který známe z české strany.

Ze Špindlerova Mlýna vystoupáte po cyklotrase K15. Kdo se chce vyhnout strmému 10kilometrovému stoupání, může využít pravidelné linky Krkonošského cyklobusu, která ho od autobusového nádraží vyveze ke Špindlerově boudě. Od Špindlerovky pokračujeme prudkým 4,5 km dlouhým sjezdem na parkoviště nad polskou Przesiekou, kde se napojíme na cyklotrasu ER2. Po ní pokračujeme do Szklarske Poreby, největšího a nejstaršího rekreačního střediska v Dolním Slezsku. Ve Szklarske za mostem odbočíme vlevo a po místních cyklotrasách dojedeme do Jakuszyc. Ty jsou považovány za centrum běžeckého lyžování v Polsku, právem se jim přezdívá polská Aljaška. Jsou zde totiž výborné podmínky nejen pro běžecké lyžování, ale také pro závody psích spřežení. Zde opouštíme polskou cyklotrasu a do Harrachova sjedeme od hraničního přechodu po silnici. 

  • Délka: 43 km
  • Zajímavosti: Przesieka, Szklarska Poreba, Jakuszyce, Harrachov

Informace

GPX soubor
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?