Zažij skialpy ve Špindlu
Share

Zažij skialpy v Krkonoších

Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů! Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích bez front u turniketů lanovek. Překonejte vlastní limity, nadýchejte se čerstvého vzduchu cestou nahoru, pročistěte si hlavu jízdou dolů, nechte starosti pod kopcem.

Informace

Vyberte si jednu z připravených tras

V Krkonoších je pro vás vytipováno 8 skialpových tras, které pak můžete libovolně kombinovat s dalšími značenými trasami a cestami. Skialpinistické trasy nejsou v terénu značené, doporučujeme proto stáhnout si do telefonu či GPS zařízení průběh tras v GPX formátu (k dispozici u každé trasy zde na webu). Orientace na trasách může být za určitých klimatických podmínek obtížná, některé úseky nebezpečné. Opatrnost a připravenost je na místě!

Skialpinistické trasy v Krkonoších

Zažij skialpy

Zažij skialpy ve Špindlu

Začněte skialpovou sezonu ve Špindlu! Letos v prosinci totiž spatří světlo světa nový sportovní projekt z dílny Petr Čech Sport s názvem Zažij skialpy. Jeho cílem je podpořit vzrůstající oblibu skialpinismu, ale zároveň také přinést osvětu týkající se bezpečného pohybu lidí ve volné přírodě nebo po sjezdovkách. Většina nehod spojených se skialpinisty se přihodila zejména kvůli zanedbání základních pravidel. Pojďme tomu společně předcházet! Pohyb v horách je krásná věc, ale je důležité vědět, jak se správně chovat. 

Během zimní sezony se v rámci projektu uskuteční 3 akce pro všechny, kteří si chtějí užít čerstvý horský vzduch. Jsou připraveny prověřené trasy i přednášky Horské služby. 

17. - 18. 12. 2021 Špindlerův Mlýn - Medvědín

Páteční noční prolog s čelovkami po sjezdovce nahoru na Medvědín si nemůžete nechat ujít! Stejně tak přednášky Horské služby v restauraci Pod Medvědínem. Sobotní trasa povede k horským boudám na úbočí Mužských a Dívčích kamenů. Pouze 10 km trasu s krásnými výhledy zvládne každý. 

12. 2. 2021 Plešivec

12. 3. 2021 Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Poslední zastávka nabídne propojení se seriálem Stopa pro život a její akcí Krkonošská 70. Trasa povede přes hřebeny Krkonoš, její přesnou podobu brzy zveřejníme. Pokud s vámi vaše drahá polovička nebo kamarád či kamarádka nechce na skialpy, může si zazávodit na běžkách, nebo opačně. Účastnící budou moci využít veškerého zázemí včetně vyhřívaného stanu.

Další info a registrace

Zažij skialpy

Dbejte na své bezpečí, buďte vybavení

Nepodceňujte hory, jejich proměnlivé počasí nebo lavinové nebezpečí. Buďte připraveni a vybaveni!

  • Náhlé zhoršení viditelnosti může velmi ztížit orientace v horském terénu. Mějte vždy s sebou kvalitní mapu nejlépe v měřítku 1:25 000, mapový rastr, buzolu a GPS zařízení s nahranou trasou.
  • Sledujte stupeň lavinového nebezpečí na stránkách horské služby. Mějte základní vybavení - lavinovou sondu, lopatu, ideálně i lavinový vak. 
  • Pohyb ve strmém a navíc třeba zledovatělém terénu vyžaduje nejen zkušenosti, ale také horolezecké vybavení - mačky, cepín, lano. 
  • Nevyrážejte sami! Skialpinismus není sportem pro jednotlivce, v rámci vašeho bezpečí doporučujeme pohyb ve skupinách alespoň 3 lidí. 
  • Nezapomeňte nabitý mobilní telefon s aplikací Záchranka. Ale pozor, ne všude je signál! Mějte proto také s sebou lékárničku, čelovku a bivakovací vak. 

Potřebujete půjčit vybavení? V Krkonoších není problém!

Pokud si chcete skialpy vyzkoušet a ne hned pořizovat, můžete si veškeré vybavení zapůjčit. Půjčovny fungují například v rámci Skiareálu Špindlerův Mlýn nebo SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.  

Buďte ohleduplní

Chraňte nejen sebe, ale také cennou přírodu, ve které se pohybujete. Nezapomeňte, že se pohybujete po území národního parku, nevstupujte mimo značené trasy a cesty. 

Další články

Skiareál Špindlerův Mlýn
Podívejte se, jaká jsou platná omezení, kterými se musíme v zimních střediscích řídit.
Start lyžování na Černé hoře
Je to tady! Lyžařská sezona v Krkonoších začíná už tento pátek 3. prosince. Pojeďte se po dvou letech sklouznout právě k nám.
Spartak Rokytnice
Rokytnice nad Jizerou nabízí sportovní lyžování pro celou rodinu na téměř 17 km sjezdových tratí všech úrovní. Ráj pro všechny sportovní rodiny!