Skialpinistické trasy v Krkonoších
Share

Zažij skialpy v Krkonoších

Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů!

Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích bez front u turniketů lanovek, vychutnat pocit svobody pohybu v objetí poklidné horské přírody i adrenalin při jízdě ze svahů krkonošských velikánů.

Překonejte vlastní limity, nadýchejte se čerstvého vzduchu cestou nahoru, pročistěte si hlavu jízdou dolů, nechte starosti pod kopcem.

Skialpinistické trasy v Krkonoších

Skialpinistické trasy v Krkonoších

V Krkonoších je pro vás vytipováno 8 skialpových tras, které pak můžete libovolně kombinovat s dalšími značenými trasami a cestami. Samotné skialpinistické trasy nejsou v terénu značené, doporučujeme proto stáhnout si do telefonu či GPS zařízení průběh tras v GPX formátu (k dispozici u každé trasy zde na webu).

Jelikož se u nás pohybujete na území národního parku, držte se tras, které jeho Správa vybrala tak, abyste svým pohybem po nich neuškodili odpočívající zimní přírodě. 

Orientace na trasách může být za určitých klimatických podmínek obtížná, některé úseky jsou nebezpečné, mohou namrzat. Opatrnost a připravenost je na místě!

Chci si vybrat skialpovou trasu

Skialpy v Krkonoších

Dbejte na své bezpečí, buďte vybavení

Nepodceňujte hory, jejich proměnlivé počasí nebo lavinové nebezpečí. Buďte připraveni a vybaveni! Podívejte se na jednoduchá doporučení, která vám mohou s přípravou na cestu pomoci. 

  • Náhlé zhoršení viditelnosti může velmi ztížit orientace v horském terénu. Mějte vždy s sebou kvalitní mapu nejlépe v měřítku 1:25 000, mapový rastr, buzolu a GPS zařízení s nahranou trasou.
  • Sledujte stupeň lavinového nebezpečí na stránkách horské služby. Mějte základní vybavení - lavinovou sondu, lopatu, ideálně i lavinový vak. 
  • Pohyb ve strmém a navíc třeba zledovatělém terénu vyžaduje nejen zkušenosti, ale také horolezecké vybavení - mačky, cepín, lano. 
  • Nevyrážejte sami! Skialpinismus není sportem pro jednotlivce, v rámci vašeho bezpečí doporučujeme pohyb ve skupinách alespoň 3 lidí. 
  • Nezapomeňte nabitý mobilní telefon s aplikací Záchranka. Ale pozor, ne všude je signál! Mějte proto také s sebou lékárničku, čelovku a bivakovací vak. 

Buďte ohleduplní!

Chraňte nejen sebe, ale také cennou přírodu, ve které se pohybujete. Nezapomeňte, že se pohybujete po území národního parku, nevstupujte mimo značené trasy a cesty. 

Potřebujete půjčit vybavení? V Krkonoších není problém!

Pokud si chcete skialpy vyzkoušet a ne hned pořizovat, můžete si veškeré vybavení zapůjčit. Půjčovny fungují například v rámci Skiareálu Špindlerův Mlýn nebo SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.  

Zažij skialpy

Zažij skialpy ve Sv. Petru

Nadupaný den plný skialpinismu se uskuteční 4. března 2023 ve Špindlerově Mlýně

Jednodenní akce, během které budete mít možnost potkat profíky i stejně naladěné parťáky a společně vyrazit na připravenou trasu. Parádní zážitek pro jednotlivce i partu přátel. 

To chci zažít

Další články

Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama. Svěží horský vzduch ovoněný jehličím zbarví dětem tváře do růžova a vám před očima promítne pohádku o bílých Vánocích.
Poradíme, jaký areál je vhodný pro začínající lyžaře. Kterou stopu zvládne i malý běžkař. A jakými dalšími rodinnými zážitky dovolenou u nás vyladit k dokonalosti.
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní výrobce a spolu s kterými darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.