Z Pece pod Sněžkou do Obřího dolu
Mapa
Share

Z Pece pod Sněžkou do Obřího dolu

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Tato trasa je v pravém slova smyslu horskou tůrou s krásnými výhledy na Krkonoše, Studniční horu a Sněžku. Provede vás Obřím dolem a končí u kapličky. Při dobré fyzické kondici je schůdná pro seniory a je sjízdná pro kočárky, elektrické i mechanické vozíky.

Trasa začíná u hospody Na Peci, doporučujeme zaparkovat na Parkovišti P3 - Kaplička. Cesta je souběžná s modrou pěší turistickou značkou a má asfaltový povrch v celé délce. Některé úseky (nad boudou Betyna) jsou strmé.

  • Délka: 3,5 km
  • Možné varianty: výlet od Hospody na Peci po Malé a Velké Pláni
  • Zajímavosti a okolí: stopy po zalednění Krkonoš, výhledy na Sněžku a Studniční horu, v kapličce v Obřím dole malá expozice
  • Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: Hotel Krokus, Pec pod Sněžkou (bezbariérový vstup do objektu, restauracie i WC), město Pec pod Sněžkou, Lesovna, bouda v Obřím dole (bezbariérový vstup, restaurace i WC), bouda pod Sněžkou

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.