Štěpanický sjezd
Mapa
Share

Štěpanický sjezd

Horní Mísečky - Jilemnice

Na Horní Mísečky, odkud začíná náš dlouhý sjezd, se pohodlně dostanete linkou Krkonošského cyklobusu, případně lanovkou za Špindlerova Mlýna na Medvědín a malým sjezdem na Mísečky.

Z Horních Míseček se po cyklotrase K13 vydáte k Třídomí a dále na Rovinka, kde se můžete občerstvit a odpočinout si. Odsud budete pokračovat po K13, až dojedete na Benecko k apartmánům Bellevue. U nich odbočíte vpravo a kolem Hančovy boudy sjedete k restauraci Skalka. U Skalky se opět dáte vpravo a odtud už po cyklotrase K10 budete sjíždět do Horních Štěpanic. Nad Horními Štěpanicemi se nachází Kotelská vyhlídka a je z ní krásný výhled na horu Kotel. Po sjezdu Horními Štěpanicemi odbočíte vpravo na hlavní silnici vedoucí z Benecka, kterou sjedete do Dolních Štěpanic. Zde se dáte vlevo, napojíte se na silnici č. 286. Po ní dojedete až do Jilemnice.

  • Délka: 20 km
  • Povrch: trasa vede po zpevněném a asfaltovém povrchu. Některé úseky jsou však prudší a mírně kamenité.
  • Zajímavosti: Harrachova skála, kaplička sv. Huberta, Kotelská vyhlídka, zřícenina Štěpanického hradu

Informace

GPX soubor
formát gpx (152.67 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.

Výletní cíle a trasy v okolí