Vítkovice v Krkonoších
Mapa
Share

Vítkovice v Krkonoších

Horská obec, dnes především rekreační středisko se nachází v údolí řeky Jizerky pod majestátní horou Kotlem. Vítkovice jsou ideálním východiskem pro konání horských túr a cyklistických výletů do oblasti západních a středních Krkonoš. Areál Aldrov je v zimě oblíbeným lyžařským centrem pro rodinné lyžování s moderní sedačkovou lanovkou a denně upravovaný snowpark na vleku Jizerka je hodnocen jako jeden z nejlepších v ČR.

Poklidná atmosféra a skvělý výchozí bod výletů

Plánujete letní dovolenou na českých horách nebo jenom víkendovou relaxaci v Krkonoších? To vše vám nabízí i obec Vítkovice v Krkonoších. Najdete zde kvalitní ubytování v rodinném prostředí, pensionech, horských chalupách i apartmánové ubytování. Vítkovice jsou ideálním výchozím místem pro pěší i cykloturistiku, díky Krkonošským cyklobusům se dostanete na Horní Mísečky, případně i na Zlaté návrší. Panoramata východních Krkonoš zde máte jako na dlani a kvalitně značené stezky vás provedou kolem Rezku, Dvoraček, Lysé hory až do Harrachova. Na druhou stranu se podíváte k mohyle Hanče a Vrbaty, prameni Labe, a kolem Labské boudy je možné sejít i do Špindlerova mlýna. Pro méně náročné túry si můžete vybrat cíle jako Jestřabí, Kněžice, Rovinka nebo Benecko. Na Janově Hoře se nachází farma Huculských koní s možností vyjížděk po okolí.

V obci Vítkovice v Krkonoších najdete obchod s potravinami, tenisové hřiště, fotbalové hřiště, volejbalové hřiště a několik restaurací.

Ideálním místem pro rodinnou rekreaci jsou Vítkovice i pro svou dostupnost a klidným horským prostředím. Nedaleko je i město Jilemnice, známé svou podhorskou historií a kulturou.

Rodinné lyžování a špičkový snowpark

V zimním období je vyhledávaným místem obce lyžařský areál Aldrov v poslední době rozšířen o snowpark evropských parametrů, který si vybudovává jméno nejlepšího snowparku v Krkonoších. Na své si přijdou lyžaři všech kategorií, od dětí po seniory na denně upravovaných, zasněžovaných a částečně osvětlených sjezdových tratích v obci Vítkovice.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Západní Krkonoše
Adresa
Vítkovice v Krkonoších 243
512 38
GPS
50.6754569N, 15.5347947E
Dnes
23. 7. 2024
fog
12.5 °C
teplota
1.9 m/s
vítr