Krkonošský cyklobus
Mapa
Share

Sjezd podél Jizerky

Horní Mísečky - Jilemnice

Na Horní Mísečky se dostanete pohodlně jednou z linek Krkonošských cyklobusů, případně můžete vyjet lanovkou ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a po cyklotrase K13A sjet na Horní Mísečky.

Z Horních Míseček, turistického výchozího místa v nadmořské výšce 1000 m n. m., se můžete na kole vydat i k prameni Labe, a to po Masarykově silnici až na hřebeny Krkonoš, dále mírným sjezdem po asfaltce přes Labskou louku, kde ale u rozcestníku či u Labské boudy musíte své kolo zanechat a zamknout a vydat se k prameni pěšky (případně můžete své kolo tlačit).

Náš doporučený dlouhý sjezd však vede podél řeky Jizerky dolů do údolí. Vydejte se tedy po silnici č. 286 směr Jilemnice. Budete sjíždět po stejné silnici, kterou jste se na Horní Mísečky dostali cyklobusem. Pojedete přes osadu Dolní Mísečky, obec Vítkovice, Dolní Štěpanice až do Hrabačova a následně mírně do kopce do Jilemnice.

  • Délka: 20 km 
  • Povrch: téměř celá trasa vede údolím Jizerky a je snadno sjízdná, protože vede pouze po asfaltovém povrchu.
  • Zajímavosti: Horní Mísečky, Jilemnice

Informace

GPX soubor
formát gpx (151.91 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?

Výletní cíle a trasy v okolí