Krkonošský cyklobus
Mapa
Share

Sjezd podél Jizerky

Horní Mísečky - Jilemnice

Na Horní Mísečky se dostanete pohodlně jednou z linek Krkonošských cyklobusů, případně můžete vyjet lanovkou ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a po cyklotrase K13A sjet na Horní Mísečky.

Z Horních Míseček, turistického výchozího místa v nadmořské výšce 1000 m n. m., se můžete na kole vydat i k prameni Labe, a to po Masarykově silnici až na hřebeny Krkonoš, dále mírným sjezdem po asfaltce přes Labskou louku, kde ale u rozcestníku či u Labské boudy musíte své kolo zanechat a zamknout a vydat se k prameni pěšky (případně můžete své kolo tlačit).

Náš doporučený dlouhý sjezd však vede podél řeky Jizerky dolů do údolí. Vydejte se tedy po silnici č. 286 směr Jilemnice. Budete sjíždět po stejné silnici, kterou jste se na Horní Mísečky dostali cyklobusem. Pojedete přes osadu Dolní Mísečky, obec Vítkovice, Dolní Štěpanice až do Hrabačova a následně mírně do kopce do Jilemnice.

  • Délka: 20 km 
  • Povrch: téměř celá trasa vede údolím Jizerky a je snadno sjízdná, protože vede pouze po asfaltovém povrchu.
  • Zajímavosti: Horní Mísečky, Jilemnice

Informace

GPX soubor
formát gpx (151.91 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.

Výletní cíle a trasy v okolí