Staňte se hrdým přispěvatelem a podpořte úpravu běžkařských tras
Share

Staňte se hrdým přispěvatelem a podpořte úpravu běžkařských tras

Také se těšíte, až vplujete do bílé stopy a necháte se jí vést krkonošskou krajinou? Line se v ní tak přirozeně, jako by do ní od nepaměti patřila. A přitom dá tolik úsilí udržet ji upravenou pro dokonalé svezení. Zvlášť v Krkonoších, kde jednu trasu často využívá nejen běžkař, ale také skialpinista, pěší turista a mnohdy i zásobování horských bud. 

Za upravené sjezdovky platíme v ceně skipasu, běžkování nás nestojí nic. Přitom úprava tras stojí dost. Cena za motohodinu rolby či skútru navíc v posledních letech roste s cenami pohonných hmot. Zdá se tedy přirozené podat pomocnou ruku. 

Přispějme upravovatelům a poděkujeme jim tím za práci, kterou dělají pro nás.   

Běžkařské trasy u Harrachova

Komu a jak přispět

Podívejte se, kdo se o vás stará v jednotlivých střediscích, a jakým způsobem se můžete za příjemný zážitek odvděčit. 

Pohádkové Malé Úpě můžete na úpravu běžeckých tratí přispět zakoupením samolepky v místním informačním centru. Je také možné zaslat libovolnou částku na transparentní účet veřejné sbírky.

Chci přispět

TJ SVS Krkonoše Vrchlabí pro vás upravuje a celou zimu udržuje mimo jiné Lyžařský areál Vejsplachy, kam jezdí trénovat i profesionálové.

Pokud jste i vy spokojeni úpravou areálu a tras v okolí Vrchlabí a chcete podpořit jejich další rozvoj, můžete si zakoupit lyžařskou známku v různé hodnotě. Prodávají se buď přímo v areálu, nebo v centru města v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše.

Přispět můžete také libovolnou finanční částkou na účet sbírky oddílu.

Chci přispět

Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž nabízí Benecko jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. Jestliže zde chcete podpořit rozvoj běžeckých tratí, je to možné formou zakoupení známky Hrdý přispěvatel na lyže v různé cenové hodnotě.

Kde koupit známku

O to, abyste se parádně projeli v kolébce českého lyžování, se pravidelně a s láskou stará i ČKS SKI Jilemnice. Chcete-li přispět, budou rádi za každou korunu na klubovém účtu. Číslo účtu najdete pod záložkou "Úprava tratí".

Chci přispět

Ideálním místem pro běžecké lyžování je Harrachov. Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově má zřízený transparentní bankovní účet, na který můžete přispět. I 50 Kč se počítá! Je tu parádně upraveno, parkovišť mají dostatek a těší se na vaši návštěvu.

Chci přispět

Město Rokytnice nad Jizerou finančně zajišťuje úpravu stop v oblíbených běžkařských lokalitách - mezi Čertovou horou, Studenovem, Ručičkami, Dvoračkami a kolem Vlčího hřebene, v lokalitě U kapličky a v lokalitě Sachrova hřebene a v úseku mezi křižovatkou Na vrších a hotelem Na Stráži. 

Pokud tedy chcete podpořit rozvoj běžeckých tratí v Rokytnici nad Jizerou, můžete přispět libovolnou částkou na zvláštní bankovní účet anebo si můžete koupit sponzorskou samolepku.

Zvláštní bankovní účet sbírky je: 123-531 422 0287/0100.

Sponzorské samolepky můžete zakoupit v Městském informačním centru v budově radnice, nebo u partnerů. K dostání jsou v hodnotě 50 Kč, 100 Kč, 300 Kč, 500 Kč a 1.000 Kč.

V Kořenově a okolí se nachází zhruba 60km upravovaných lyžařských běžeckých tras, které navazují na další upravované trasy – jedním směrem na Smědavu a Bedřichov a ve druhém směru na Krkonoše. Pokud chcete přispět na úpravu běžeckých tras, je možné zaslat libovolnou částku na transparentní účet obecně prospěšné společnosti Jizerky pro Vás.

Chci přispět

Město Špindlerův Mlýn pečuje o úpravu běžkařské trasy BUĎ FIT v Labském dole. Přispět na její úpravu můžete prostřednictvím QR kódu na webu nebo běžnou platbou na účet.

Navíc se díky příspěvku můžete zapojit do soutěže o dvouhodinový běžkařské trénink pod vedení Ondřeje Moravce.

Pravidla soutěže a další info najdete pod odkazem níže. 

Chci přispět a soutěžit

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136