Poznejte Krkonoše ze sedla kola
Share

Poznejte Krkonoše ze sedla kola

Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Krkonošská krajina je členitá a nabízí mnoho cyklovýletů, ať už se chcete lehce projet údolím pod dohledem krkonošských velikánů, nebo šlápnout do pedálů a překonat své limity dlouhým stoupáním na jejich vrcholy. V tomto článku najdete vše, co potřebujete o cyklistice v Krkonoších vědět. 

Do kopce cyklobusem nebo lanovkou

Turistické autobusové linky Krkonošské cyklobusy křižují Krkonoše i během září. Svezou pěší turisty, cyklisty i rodiny s kočárky. Spojují všechna krkonošská údolí, zajíždí do podhůří, do Hradce Králové i na hřebeny hor. S jízdou do kopce vám pomohou také lanové dráhy s letním provozem. Vyvezou i kolo, koloběžku nebo kočárek. Ušetřete si těžké stoupání, podívejte se na místa, kam byste si třeba sami v sedle kola netroufli. 

Doporučené cyklovýlety

Vyberte si z více než 60 zpracovaných tipů na cyklistické výlety. Připravili jsme pro vás trasy různé obtížnosti i délky. Nebo zkuste jeden z dlouhých sjezdů - nahoru lanovkou nebo cyklobusem, zpět do údolí v sedle kola. Všechny výlety jsme zanesli do mapy a přiložili k nim gpx soubor ke stažení.

Bikeparky a tracky

Rozpumpujte své kolo i tělo v boulích pumptracku, vyzkoušejte přírodní singletracky nebo se pusťte po trase některého z bikeparků. Vše je připraveno pro zkušené bikery, ale i pro začátečníky nebo děti. Stačí si správně vybrat. I s tím vám pomůžeme. 

TIP - Videa z tras

Mnoho z tras, které na webu najdete, jsme osobně projeli a natočili, podívejte se na náš YouTube kanál. Získáte konkrétní představu o terénu, povrchu i krajině, kterou budete projíždět.  

Rýchorský sjezd

Další články

Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!
Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.