Poznejte Krkonoše ze sedla kola
Share

Poznejte Krkonoše ze sedla kola

Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Krkonošská krajina je členitá a nabízí mnoho cyklovýletů, ať už se chcete lehce projet údolím pod dohledem krkonošských velikánů, nebo šlápnout do pedálů a překonat své limity dlouhým stoupáním na jejich vrcholy. V tomto článku najdete vše, co potřebujete o cyklistice v Krkonoších vědět. 

Do kopce cyklobusem nebo lanovkou

Turistické autobusové linky Krkonošské cyklobusy křižují Krkonoše i během září. Svezou pěší turisty, cyklisty i rodiny s kočárky. Spojují všechna krkonošská údolí, zajíždí do podhůří, do Hradce Králové i na hřebeny hor. S jízdou do kopce vám pomohou také lanové dráhy s letním provozem. Vyvezou i kolo, koloběžku nebo kočárek. Ušetřete si těžké stoupání, podívejte se na místa, kam byste si třeba sami v sedle kola netroufli. 

Na kolo do Krkonoš

Doporučené cyklovýlety

Vyberte si z více než 60 zpracovaných tipů na cyklistické výlety. Připravili jsme pro vás trasy různé obtížnosti i délky. Nebo zkuste jeden z dlouhých sjezdů - nahoru lanovkou nebo cyklobusem, zpět do údolí v sedle kola. Všechny výlety jsme zanesli do mapy a přiložili k nim gpx soubor ke stažení.

TrutnovTrails

Bikeparky a tracky

Rozpumpujte své kolo i tělo v boulích pumptracku, vyzkoušejte přírodní singletracky nebo se pusťte po trase některého z bikeparků. Vše je připraveno pro zkušené bikery, ale i pro začátečníky nebo děti. Stačí si správně vybrat. I s tím vám pomůžeme. 

TIP - Videa z tras

Mnoho z tras, které na webu najdete, jsme osobně projeli a natočili, podívejte se na náš YouTube kanál. Získáte konkrétní představu o terénu, povrchu i krajině, kterou budete projíždět.  

Rýchorský sjezd

Další články

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Čekání je u konce! První sjezdovky v Česku jsou připraveny jako každý rok v Krkonoších. Program na víkend je tedy jasný - lyžovačka pro radost a jedna z krkonošských adventních akcí pro navození vánoční atmosféry. Kde jinde se naladit na zimní notu, než u nás na horách.
Advent a vánoční svátky v Krkonoších
Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama, svěží horský vzduch ovoněný jehličím pročistí vaši mysl. Takový je předvánoční čas v Krkonoších.
Perličky z Poniklé
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní a spolu s nimi darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.