Podzimní Sněžka
Share

Barevná podzimní dovolená v Krkonoších

Barevná údolí, jednou zalitá sluncem, podruhé zahalená mlhou, ze které vystupují vrcholky hor. Chladný, svěží vzduch, který už občas zavoní sněhem, pročistí hlavu i plíce. Krkonoše nabízejí v podzimním chmurném počasí útočiště všem, kdo hledají klid přírody a barevné zážitky. 

Černohorské rašeliniště

Východní Krkonoše

Malá Úpa - Pec pod Sněžkou - Janské Lázně

Za pohádkami a dobrým pivem

Co třeba Malá Úpa? Obec na hranicích s Polskem vás okouzlí klidem, čistou přírodou, malebnými chaloupkami a zvířaty pasoucími se na šťavnatých lukách. Děti si užijí Pohádkovou stezku, tatínkové ocení místní pivo Trautenberk. Ubytovat se můžete v horské chatě Hradečanka, kde mohou pro změnu maminky ochutnat výborná i archivní vína.

Podzim pod Sněžkou

Chystáte se vystoupat na Sněžku z Pece? Podzim je na to ideální doba! Žádné dlouhé fronty na lanovku a davy na vrcholu. Ale pozor - lanovka jezdí v listopadu pouze o víkendu. Nebo si s dětmi projděte naučnou stezku Krakonošova zpovědnice či zkuste jeden ze Skrytých příběhů.

Doporučené ubytování

Do korun stromů a k Černohorskému rašeliništi

V Janských Lázních máte na výběr z hned několika jedinečných zážitků. Vystoupat od kořenů stromů až po jejich koruny do výšky 45 metrů můžete na Stezce korunami stromů Krkonoše. Kabinková lanovka Černohorský express vás i během listopadových víkendů vyveze na vrchol Černé hory. Odtud se můžete vydat třeba k unikátnímu rašeliništi. No a pokud náhodou zrovna počasí nepřeje, uvolněte všechny smysly v lázeňském aquacentru

Doporučené ubytování

Kotelní jámy

Střední Krkonoše

Špindl bez lyží - útěk z mlhy

Nechte Špindlerův Mlýn, aby si trochu napravil reputaci. Už jen cesta podél Labe z Vrchlabí pro vás bude nádherným barevným zážitkem. Jezdí tu dvě sedačkové lanovky - na Medvědín (v provozu denně od 11. 11.) i na Pláň (v provozu denně do 11. 11.). Od jejich horních stanic vedou naučné hravé stezky a samozřejmě mnoho turistických tras, stačí si jen vybrat, který vrchol zdoláte. Co třeba vyrazit ke Kotelním jámám? Městem prochází Mlynářovy okruhy, nenáročné trasy, díky kterým se o Špindlu dozvíte mnoho nového. Svézt se můžete v korytě první bobové dráhy v Krkonoších. Pokud vám nevyjde počasí na túru, schovejte se v Bunkru Harmony, v místním Aquaparku nebo omrkněte jeden z 1000 modelů postavených z lego kostiček v Muzeu Lega.

Doporučené ubytování

Podzimní romantika na horských boudách

Pokud toužíte po absolutním klidu a útěku do náruče přírody, vyzkoušejte si ubytování na horských boudách. Doporučujeme Horský hotel Friesovy Boudy s vlastním pivovarem, zázemím pro rodiny s dětmi, naučnou stezkou i výbornou kuchyní. Nebo Horský hotel Tetřeví boudy s jedinečnými výhledy na západy Slunce. Vodopádům i prameni Labe nadosah budete na Labské boudě. Navíc se tu o vás s láskou postarají. A k Herní krajině Pecka je to coby kamenem dohodil od Horské chaty Portášky

Mumlavský vodopád

Západní Krkonoše

Vzdušné lázně

Nejlepší horský vzduch prý mají na Benecku! Vyrazit se vyluftovat můžete nejlépe s dětmi, které zabavíte na Lufťákově nebo Benecké přírodní stezce. Pokud vezmete s sebou kola, nadchne vás Singltreck, stejně tak můžete přibalit i in-line brusle a projet se na Rovinka

Doporučené ubytování

Do Křišťálového údolí

Věděli jste, že Krkonoše jsou součástí Křišťálového údolí? Tato 70 kilometrů dlouhá přímka proplétající se mezi horskými masivy je jedinečným dědictvím, místem, kde se potkává unikátní příroda s vášní pro sklářskou tradici a řemeslo. V našich nejvyšších horách jsou s touto tradicí spojena dvě místa - Harrachovská sklárna a Rautis v Poniklé. V Harrachově určitě zajděte k Mumlavskému vodopádu a podívejte se, jak se koryto řeky i okolní lesy barví podzimem. Po cestě se stavte v Lesnické expozici Šindelka a seznamte se s obyvateli krkonošských lesů. 

Doporučené ubytování

Horský hotel Tetřeví boudy

Další doporučené ubytování

Ať už zvolíte jednodenní výlet, prodloužený víkend nebo u nás strávíte celé podzimní prázdniny, určitě nebudete litovat! Tipů na výlet je tu víc než dost. Ale nezapomeňte teplé funkční a nepromokavé oblečení, podzimní počasí je proměnlivé a zrádné. Více o tom, jak výbavu na podzimní túru nepodcenit, najdete na webu Neznámé Krkonoše

Další články

Albrecht z Valdštejna
Vydejte se na putování s jednou z nejvýznamnějších postav evropských dějin na přelomu 16. a 17. století.
Sněžka
Pouť krkonošská zásadně ovlivnila Máchovo další dílo. Romantická a zároveň drsná krajina hor mu byla inspirací. Vydejte se v jeho stopách a nechte se i vy unést májovou krkonošskou přírodou.
Pohádkové Krkonoše
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Navštivte zajímavá místa, sbírejte razítka, najděte poklad při dobrodružných hledačkách, poznejte jedinečnou a vzácnou přírodu Krkonoš.