Rautis, Poniklá
Mapa
Share

Za třpytivou krásou

Poniklá

Tak trochu jiný výlet po Krkonoších. Nebudete stoupat na hřebeny, ačkoliv stoupání vás čeká. Putovat ale budete po Poniklé a vaším cílem budou jedinečné perličkové ozdoby, které jistě nadchnou vás i vaše nejmenší. A co teprve, když si je zkusíte vyrobit vlastníma rukama!

Poniklá – žst. – po žluté – vpravo po mostě pro pěší přes řeku Jizeru – vlevo po silnici cca 300 metrů – před poštou vpravo – vzhůru podél Ponikelského potoka – po 600 m se držte vpravo – vlevo po silnici a cyklotrase K8 – u Památníku vlevo na Tuláčkovu náves – Rautis – Muzeum krkonošských řemesel a zpět

  • Délka: 5 km
  • Zajímavosti: Rautis - perličkové ozdoby – Muzeum krkonošských řemesel – Dětské a vodní hřiště U Školy
  • Možnosti občerstvení: Kantýna Poniklá – Občerstvení U Roubenky – Krámek Nad věcí
  • Doprava: Vlakem na trase Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou
  • Parkování: U železniční stanice Martinice v Krkonoších
  • TIP: Objevte Pojizerský Pacifik – lokálku na trase Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou, jezdící od roku 1899.    

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (53.2 KB)
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.