Retropark Sejfy
Mapa
Share

Z Mladých Buků přes Dolní Sejfy do Antonínova Údolí

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Klidná a nepříliš frekventovaná cesta Antonínovým údolím končící u přírodní památky Slunečná stráň. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 7 km a převýšení cca 200 m. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro elektrické vozíky, vzhledem k mírnému, ale stálému stoupání cesty je pro osoby na mechanických vozících vhodná asistence. Místy je horší kvalita asfaltového povrchu.

Začátek trasy je v Mladých Bukách na parkovišti u vlakové zastávky, pokračuje po žluté turistické značce, kterou však na první křižovatce asi po 1 kilometru opouští do Dolních Sejfů, dále do Antonínova údolí - kolem Hotelu pod Pralesem na přírodní památku Slunečná stráň. Zde je pěkný výhled na Černou a Světlou horu a na přelomu května a června na Sluneční stráni kvetou vstavače. V okolí cesty v dubnu kvete mnoho bledulí.

  • Délka: 3,4 km
  • Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:
    • Retro park a lesní plovárna Mladé Buky: nachází se v Ml. Bucích - Dolních Sejfech a nabízí krom plavání a retroparku také další sportovní vyžití. Zařízení je zcela bezbariérové s možností bezbariérového stravování i ubytování (včetně WC a hygienického zařízení). Je velmi vhodná pro pobyty rodin s malými dětmi i seniorů.
    • Hotel pod Pralesem: vstup do hotelu i do restaurace je bezbariérový, bohužel zde není bezbariérové WC. Vozíčkáři se mohou i ubytovat, ale pokoje nemají bezbariérové hygienické zařízení. Objekt je vhodný i pro seniory a rodiny s dětmi.

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.