Mladé Buky
Mapa
Share

Mladé Buky

Mladé Buky jsou místem, které návštěvníka osloví nejen překrásnou okolní přírodou, ale zejména bohatou nabídkou sportovních možností a bohatou škálou aktivit. Naleznete zde také veškerou občanskou vybavenost, turisty potěší služby hotelů, restaurací a rodinných penzionů. Okolí zaujme nádhernou přírodou s překrásnými výhledy.

Městys svým územím zahrnuje obce Bystřice, Dolní Sejfy s Antonínovým údolím, Kalnou Vodu, Hertvíkovice a dnes již zaniklé Sklenářovice. Leží na území Krkonoškého národního parku i Přírodního parku Hrádeček a láká návštěvníky na pestrou nabídku aktivních zážitků.

Havlův Hrádeček

Úchvatná příroda, neuvěřitelné výhledy z Pekelského vrchu na panorama východních Krkonoš spolu s nejvyšším vrcholem Sněžkou, bohatá nabídka služeb dělají z Mladých Buků místo, kam se lidé rádi vracejí. Navštivte Mladé Buky a uvidíte, proč okolní krajina učarovala také prezidentu Václavu Havlovi, který bydlel ve své chalupě na okraji obce v oblasti dnes zvané Hrádeček v době normalizace a rád se sem vracel i jako prezident republiky. Na svém oblíbeném Hrádečku před Vánoci 2011 po dlouhotrvajících zdravotních problémech své nemoci podlehl. Za své zásluhy o obnovu svobody a demokracie v naší vlasti i osobní statečnost mu bylo 27.listopadu 1989 uděleno čestné občanství Mladých Buků.

Aktivní odpočinek a úchvatná příroda

Obec nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek. Moderní lyžařský areál s nejrozsáhlejším provozem večerního lyžování, zimní běžecké stopy, 18 -ti jamkové golfové hřiště v Grund Resortu, bobovou dráhu Berta, která je nejdelší v Krkonoších, jedinečný zábavní areál Baldův svět, lesní plovárnu v Retroparku Sejfy a mnoho dalšího.

Mladé Buky jsou ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku i nordic walking. Přilehlé Rýchory s Rýchorským pralesem jsou častým místem procházek, túr i cyklistických výletů. Sklenářovice spolu s Antonínovým údolím se mohou pyšnit překrásnou přírodou Krkonošského národního parku i bohatou historií. Pohled na tisíce rozkvetlých bledulí v době jarního tání patří k nezapomenutelným zážitkům. Přírodní památka Slunečná stráň je genetickou bankou ohrožených krkonošských rostlin.

V Bártově lese na úpatí Rýchor najdete pozůstatky zaniklých zlatých dolů. Zlato zde již nenajdete, ale i tak mají Mladé Buky co nabídnout. Příjemné zážitky jsou totiž nad zlato!

Užitečné odkazy

Informace

Region
Východní Krkonoše
Adresa
Mladé Buky 186
542 23 Mladé Buky
GPS
50.6046714N, 15.8351297E
Dnes
24. 6. 2024
partlycloudy_day
19.1 °C
teplota
2.6 m/s
vítr

Výletní cíle v okolí