Z Horní Malé Úpy do Rýchor
Mapa
Share

Z Horní Malé Úpy do Rýchor

Horní Malá Úpa - Horní Maršov - Rýchory

Vydejte se s námi méně známými cestami po velmi atraktivních a navštěvovaných místech východní části Krkonoš. Lákadlem vám mohou být malebné chaloupky na Malé Úpě, téměř zapomenuté Sklenářovice i drsnost Rýchor a Dvorského pralesa.

Z Horní Malé Úpy, kam doporučujeme vystoupat pomocí Krkonošských cyklobusů, se vydejte ještě kousek na sever, až k česko-polské hranici, kde doprava odbočuje cyklotrasa K24, která vás bude nyní provázet. Společně s vycházkovou Pohádkovou stezkou dojedete ke kostelu sv. Petra a Pavla, k nejvýše položenému kostelu v Krkonoších. Tady odbočte vlevo na cyklotrasu K24C a o kousek dále znovu vlevo na cyklotrasu K1A a přijedete k rozcestí "Cestník". Od něj se vydejte rovně po cyklotrase K26 a přijedete do Horního Maršova. Odbočte vlevo na Rýchorskou cestu a po cca 1 km odbočte doprava na Mánkovu cestu, stále po cyklotrase K26. Od Slunečné stráně pojedete Zlatou cestou přes Antonínův Důl, kolem středověkého kamenného mostu a Sklenářovické zvoničky až na rozcestí Kutná - Rýchory. Odtud zbývá už jen kousek k Rýchorské boudě, kde si můžete odpočinout a občerstvit se. A případně si zamknout kolo a pěšky se vydat do Dvorského lesa (rýchorského pralesa).

Z Rýchorské boudy můžete pro návrat zvolit cyklotrasu K 26C do Horního Maršova, nebo k Rýchorskému kříži a po cyklotrase K1A do Žacléře.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (179.22 KB)