Z Horní Malé Úpy do Rýchor
Mapa
Share

Z Horní Malé Úpy do Rýchor

Horní Malá Úpa - Horní Maršov - Rýchory

Vydejte se s námi méně známými cestami po velmi atraktivních a navštěvovaných místech východní části Krkonoš. Lákadlem vám mohou být malebné chaloupky na Malé Úpě, téměř zapomenuté Sklenářovice i drsnost Rýchor a Dvorského pralesa.

Z Horní Malé Úpy, kam doporučujeme vystoupat pomocí Krkonošských cyklobusů, se vydejte ještě kousek na sever, až k česko-polské hranici, kde doprava odbočuje cyklotrasa K24, která vás bude nyní provázet. Společně s vycházkovou Pohádkovou stezkou dojedete ke kostelu sv. Petra a Pavla, k nejvýše položenému kostelu v Krkonoších. Tady odbočte vlevo na cyklotrasu K24C a o kousek dále znovu vlevo na cyklotrasu K1A a přijedete k rozcestí "Cestník". Od něj se vydejte rovně po cyklotrase K26 a přijedete do Horního Maršova. Odbočte vlevo na Rýchorskou cestu a po cca 1 km odbočte doprava na Mánkovu cestu, stále po cyklotrase K26. Od Slunečné stráně pojedete Zlatou cestou přes Antonínův Důl, kolem středověkého kamenného mostu a Sklenářovické zvoničky až na rozcestí Kutná - Rýchory. Odtud zbývá už jen kousek k Rýchorské boudě, kde si můžete odpočinout a občerstvit se. A případně si zamknout kolo a pěšky se vydat do Dvorského lesa (rýchorského pralesa).

Z Rýchorské boudy můžete pro návrat zvolit cyklotrasu K 26C do Horního Maršova, nebo k Rýchorskému kříži a po cyklotrase K1A do Žacléře.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (179.22 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.