Malá Úpa
Mapa
Share

Malá Úpa

Malá Úpa – nejvýše položená obec v Krkonoších a brána do Polska. Okouzlí vás klidem, čistou přírodou, malebnými chaloupkami a zvířaty pasoucími se na šťavnatých lukách. Zdravý vysokohorský vzduch vám protáhne plíce. Na Sněžku, která na vás vykukuje odevšad, můžete vyrazit nejpohodovější cestou právě od nás z Malé Úpy.

Sjezdovky bez front a atmosféra klidu

Malebná vesnička v nadmořské výšce 1000 m okouzlí hned při první návštěvě. Turisté sem jezdí po celý rok. V létě se dá toulat mnoha turistickými i naučnými trasami nebo prozkoumat hustou síť cyklostezek. V zimě láká lyžaře perfektně upravenými sjezdovkami bez front a s neopakovatelnými výhledy na Sněžku a panoramata východních Krkonoš. Běžecké trasy zavedou do všech koutů Malé Úpy a díky propojení s okolními obcemi si přijdou na své i zdatní sportovci.

Pohodlně na Sněžku

Majestátní královna Sněžka, která shlíží na Malou Úpu, přitahuje turisty jako magnet. Vydat se k ní dá hned po 3 cestách, které jsou díky startu v nadmořské výšce okolo 1000 m n.m. nejsnadněji zdolatelné.

Každý si zde najde to, co je jeho srdci blízké. Ať už to jsou rodiny s dětmi, mladí i staří. Je tu klid, průzračná voda, čistý horský vzduch a ty výhledy. Kdo nevěří, ať se přijede přesvědčit sám.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Východní Krkonoše
Adresa
Horní Malá Úpa 100
542 27 Malá Úpa
GPS
50.7468261N, 15.8228044E
Dnes
8. 10. 2022
fog
9.3 °C
teplota
2.8 m/s
vítr

Klidná Malá Úpa

Vychutnejte si ji!