Z Benecka přes Rovinka na Třídomí
Mapa
Share

Z Benecka přes Rovinka na Třídomí

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Velmi jednoduchá a pohodlná cesta vede lesem a je téměř bez převýšení. Ze Třídomí si vychutnáte velmi hezké výhledy na Krkonoše. Cesta je ideální pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez omezení vhodná též pro mechanické i elektrické vozíky.

Cesta začíná na Benecku u parkoviště Rozcestí, je značena zeleně, částečně i bez značení a až na Třídomí vede po asfaltovém povrchu.

 • Délka: 4,8 km, převýšení je pouze 10 m Na rozcestí turistických cest na Rovinkách je příjemné malé občerstvení.
 • Možné varianty trasy:
  1. Z rozcestí turistických tras Rovinka je možné dál pokračovat 2 km po žluté značce na Janovu horu, kde se na rozsáhlých pastvinách sahajících až do 1000 m nad mořem pase stádo 300 Huculských koní. Najdete zde též velmi příjemnou restauraci s dětským hřištěm. Cesta z Rovinek na Janovu horu je asfaltová, ale posledních 400 m k farmě s Huculskými koňmi je se štěrkovým povrchem a nerovnostmi, a pro vozíčkáře je tento úsek takřka nesjízdný.
  2. Další, pro vozíčkáře též náročnější variantou, je možnost vydat se z Rovinek po zelené turistické značce směrem na Labskou u Špindlerova Mlýna. Můžete zde obdivovat výhled na Labskou přehradu a Krausovy boudy.
 • Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:
  • Hotel Kubát: nachází se na Benecku, nad parkovištěm Rozcestí, má bezbariérovou restauraci, ale vozíčkáři budou při vstupu potřebovat pomoc - nutno překonat 1 schod.  
  • Rovinka: malý objekt s občerstvením se nachází v závěru trasy - na rušné křižovatce turistických cest, pro vozíčkáře je bezbariérové pouze posezení venku s možností donášky jídla.

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.