Zimní výlet v Krkonoších
Share

Vydýchejte se na zimní túře v Krkonoších

Zážitky

Pohyb na čerstvém vzduchu je povolen! Příroda je povolena! A ta krkonošská vás i v zimě uchvátí. I přes všechna omezení máte možnost užít si báječný den v našich krásných horách. Pomůžeme vám ho naplánovat!

Pěšky v zimě

Vyberte si některý z námi připravených výletů. Na stránce Pěšky v zimě jsou zpracované trasy, které jsou i v zimě většinou bez obtíží schůdné a bezpečné. Co třeba vyrazit z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky? S dětmi doporučujeme procházku k Bílému Labi, zvládnete ji i s kočárkem. Vyrazit můžete od Medvědína, kde i pohodlně zaparkujete a hlavně, je tu dost sněhu na prima bobovačku. 

Krkonošemi na sněžnicích

Zkoušeli jste už sněžnice? Možná bude letos v zimě ten pravý čas. Chůze na nich není složitá, jen je třeba zvyknout si na širší a delší krok. Jste na nich rychlejší než běžný chodec. Vydejte se na procházku zasněženou krajinou, našlapujte lehce jako rys, užijte si bílou romantiku. Ale prosíme, berte ohled na lyžaře na běžkách a neničte svými sněžnicemi upravené běžecké stopy. Tipy na výlety najdete na stránce Krkonošemi na sněžnicích. Líbit by se vám mohl třeba výlet z Pláně na Černou horu

O hladu nezůstanete

Horské boudy jsou sice uzavřeny, ale jejich výdejní okénka vás o hladu nenechají. Vyhledali jsme pro vás ta, které jsou v současné době otevřena. Je to například Labská bouda u pramene Labe, Kolínská bouda na Lysečinách, Česká Poštovna Anežka na Sněžce, Chata Hradečanka na Malé Úpě nebo Kněžická chalupa nad Vrchlabím. Podívejte se na jejich aktuální seznam, sledujte náš Facebook. 

Na hory bezpečně

Prosíme, nezapomínejte, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv, vždy mějte u sebe nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly.