U Sněžných jam
Share

Vydýchejte se na zimní túře v Krkonoších

Třpytící se závěje, ojíněné větve stromů, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Naberte čerstvý vzduch do plic a pročistěte hlavu na zimní túře!

Pěšky v zimě

Vyberte si některý z námi připravených výletů. Na stránce Pěšky v zimě jsou zpracované trasy, které jsou i v zimě většinou bez obtíží schůdné a bezpečné. Co třeba vyrazit z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky? Pokud chcete v zimě zdolat Sněžku, královnu českých hor, doporučujeme vyrazit z Malé Úpy. Na Horních Mísečkách je to pod sněhem kouzelné. Vyrazte odsud směrem na Zlaté návrší a vystoupejte k Mohyle. Stojí v místě, kde v roce 1913 vyhasl život Václava Vrbaty. 

S dětmi doporučujeme procházku k Bílému Labi. Vyrazit můžete od Medvědína, kde i pohodlně zaparkujete a hlavně, bývá dost sněhu na prima bobovačku nebo koulovačku. 

Krkonošemi na sněžnicích

Zkoušeli jste už sněžnice? Možná bude letos v zimě ten pravý čas. Chůze na nich není složitá, jen je třeba zvyknout si na širší a delší krok. Jste na nich rychlejší než běžný chodec. Vydejte se na procházku zasněženou krajinou, našlapujte lehce jako rys, užijte si bílou romantiku. Ale prosíme, berte ohled na lyžaře na běžkách a neničte svými sněžnicemi upravené běžecké stopy. Tipy na výlety najdete na stránce Krkonošemi na sněžnicích. Líbit by se vám mohl třeba výlet z Pláně na Černou horu

Na hory bezpečně

Nezapomínejte na to, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv. Určitě nedoporučujeme chodit do hor v riflích a obyčejných keckách, naopak doporučujeme kvalitní obuv, teplou bundu, kulicha a náhradní rukavice.

Vždy u sebe mějte nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly

Další články

Poslední závod
Ten příběh znáte... Příběh přátelství, obětavosti, pevné vůle a síly ducha. Odehrál se před více než 100 lety, v bílé náruči zimních hor ale rezonuje dodnes.
Přispějte na úpravu běžeckých terénů!
V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Je tu tolik běžecký tras, že si každý najde tu svou. Děkujeme všem, kteří se o tratě starají.
Městské kluziště Špindlerův Mlýn
Pokud jste na dovolenou do Krkonoš přibalili i lední brusle, dobře jste udělali. Máme tu kluziště vnitřní i venkovní, kluziště nejvýše položené i uměle chlazené.