U Sněžných jam
Share

Vydýchejte se na zimní túře v Krkonoších

Třpytící se závěje, ojíněné větve stromů, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Naberte čerstvý vzduch do plic a pročistěte hlavu na zimní túře!

Pěšky v zimě

Vyberte si některý z námi připravených výletů. Na stránce Pěšky v zimě jsou zpracované trasy, které jsou i v zimě většinou bez obtíží schůdné a bezpečné. Co třeba vyrazit z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky? Pokud chcete v zimě zdolat Sněžku, královnu českých hor, doporučujeme vyrazit z Malé Úpy. Na Horních Mísečkách je to pod sněhem kouzelné. Vyrazte odsud směrem na Zlaté návrší a vystoupejte k Mohyle. Stojí v místě, kde v roce 1913 vyhasl život Václava Vrbaty. 

S dětmi doporučujeme procházku k Bílému Labi. Vyrazit můžete od Medvědína, kde i pohodlně zaparkujete a hlavně, bývá dost sněhu na prima bobovačku nebo koulovačku. 

Krkonošemi na sněžnicích

Zkoušeli jste už sněžnice? Možná bude letos v zimě ten pravý čas. Chůze na nich není složitá, jen je třeba zvyknout si na širší a delší krok. Jste na nich rychlejší než běžný chodec. Vydejte se na procházku zasněženou krajinou, našlapujte lehce jako rys, užijte si bílou romantiku. Ale prosíme, berte ohled na lyžaře na běžkách a neničte svými sněžnicemi upravené běžecké stopy. Tipy na výlety najdete na stránce Krkonošemi na sněžnicích. Líbit by se vám mohl třeba výlet z Pláně na Černou horu

Na hory bezpečně

Nezapomínejte na to, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv. Určitě nedoporučujeme chodit do hor v riflích a obyčejných keckách, naopak doporučujeme kvalitní obuv, teplou bundu, kulicha a náhradní rukavice.

Vždy u sebe mějte nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly

Další články

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Čekání je u konce! První sjezdovky v Česku jsou připraveny jako každý rok v Krkonoších. Program na víkend je tedy jasný - lyžovačka pro radost a jedna z krkonošských adventních akcí pro navození vánoční atmosféry. Kde jinde se naladit na zimní notu, než u nás na horách.
Advent a vánoční svátky v Krkonoších
Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama, svěží horský vzduch ovoněný jehličím pročistí vaši mysl. Takový je předvánoční čas v Krkonoších.
Perličky z Poniklé
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní a spolu s nimi darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.