U Sněžných jam
Share

Vydýchejte se na zimní túře v Krkonoších

Třpytící se závěje, ojíněné větve stromů, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Naberte čerstvý vzduch do plic a pročistěte hlavu na zimní túře!

Pěšky v zimě

Vyberte si některý z námi připravených výletů. Na stránce Pěšky v zimě jsou zpracované trasy, které jsou i v zimě většinou bez obtíží schůdné a bezpečné. Co třeba vyrazit z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky? Pokud chcete v zimě zdolat Sněžku, královnu českých hor, doporučujeme vyrazit z Malé Úpy. Na Horních Mísečkách je to pod sněhem kouzelné. Vyrazte odsud směrem na Zlaté návrší a vystoupejte k Mohyle. Stojí v místě, kde v roce 1913 vyhasl život Václava Vrbaty. 

S dětmi doporučujeme procházku k Bílému Labi. Vyrazit můžete od Medvědína, kde i pohodlně zaparkujete a hlavně, bývá dost sněhu na prima bobovačku nebo koulovačku. 

Krkonošemi na sněžnicích

Zkoušeli jste už sněžnice? Možná bude letos v zimě ten pravý čas. Chůze na nich není složitá, jen je třeba zvyknout si na širší a delší krok. Jste na nich rychlejší než běžný chodec. Vydejte se na procházku zasněženou krajinou, našlapujte lehce jako rys, užijte si bílou romantiku. Ale prosíme, berte ohled na lyžaře na běžkách a neničte svými sněžnicemi upravené běžecké stopy. Tipy na výlety najdete na stránce Krkonošemi na sněžnicích. Líbit by se vám mohl třeba výlet z Pláně na Černou horu

Na hory bezpečně

Nezapomínejte na to, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv. Určitě nedoporučujeme chodit do hor v riflích a obyčejných keckách, naopak doporučujeme kvalitní obuv, teplou bundu, kulicha a náhradní rukavice.

Vždy u sebe mějte nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly

Další články

Ochrana KRNAP
Udělejme vše proto, aby Krkonošský národní park zůstal zachován příštím generacím. Jak konkrétně se chovat, aby zdejší příroda a její obyvatelé zůstali nedotčeni? Pojďme si před letními prázdninami připomenout pár základních pravidel.
Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik! Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte o pobyt na Labské boudě.
Naše Krkonoše Podcast
Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali.