Ptačí kameny
Share

Pěší výlety v zimních Krkonoších

Třpytící se závěje, ojíněné větve stromů, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Naberte čerstvý vzduch do plic a pročistěte hlavu na zimní túře!

Nebojte se, i při sněhové nadílce jde najít cesty, které jsou bezpečné a dobře schůdné. Zpracovali jsme pro vás ty nejvhodnější v různých koutech Krkonoš.

Je však třeba nepodcenit výbavu a připravit se na to, že se o některé z tras se budete dělit s běžkaři. 

Sněžka

Pěšky v zimě

Vyberte si některý z námi připravených výletů. Zpracovali jsme pro vás trasy, které jsou i v zimě většinou bez obtíží schůdné a bezpečné. Co třeba vyrazit z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky? Pokud chcete v zimě zdolat Sněžku, královnu českých hor, doporučujeme vyrazit z Malé Úpy. Rozmanité tipy na příjemné procházky nabízí Harrachov i Trutnov. 

S dětmi doporučujeme procházku k Bílému Labi. Vyrazit můžete od Medvědína, kde i pohodlně zaparkujete a hlavně, bývá dost sněhu na prima bobovačku nebo koulovačku. Stejně tak si užijete výlet se sáňkami k Moravské boudě. Objevte všechny trasy!

Chci na zimní procházku

Krkonoše na sněžnicích

Krkonošemi na sněžnicích

Zkoušeli jste už sněžnice? Možná bude letos v zimě ten pravý čas. Chůze na nich není složitá, jen je třeba zvyknout si na širší a delší krok. Jste na nich rychlejší než běžný chodec. Vydejte se na procházku zasněženou krajinou, našlapujte lehce jako rys, užijte si bílou romantiku. Ale prosíme, berte ohled na lyžaře na běžkách a neničte svými sněžnicemi upravené běžecké stopy. Líbit by se vám mohl třeba výlet z Pláně na Černou horu. 

Chci vyzkoušet sněžnice

Čtěte také
Na horách zima nekončí! Než vyrazíte za sněhovou nadílkou a mrazivým vzduchem, připomeňte si, jaké vybavení se vám při pohybu v horském terénu může hodit. Hory jsou krásné, ale i nepředvídatelné!