Studenec
Mapa
Share

Studenec

Studenec je podhorská obec v blízkosti Krkonoš. Skládá se z vesnic Studenec a Zálesní Lhota, mezi kterými leží vrch Strážník (630 m). Bezprostřední okolí je lákavé pro příjemnou a klidnou zimní či letní rekreaci, výhodou je dobrá dostupnost horských středisek.

Vesnice roku je skvělým výchozím bodem vašich výletů

Studenec a Zálesní Lhota nabízí jako podhorské vesnice celoročně velmi dobré podmínky pro příjemnou rekreaci. Přímo v obci se nachází několik ubytovacích zařízení, zázemí pro letní i zimní sportovní vyžití, zajímavostí je školní arboretum a naučná stezka. Bezprostřední okolí zaujme klidnou přírodou a místy nádherných výhledů do všech světových stran. Díky poloze obce na pomezí Krkonoš, Českého ráje a Podkrkonoší lze Studenec rovněž využít jako výchozí bod pro objevování krás těchto vyhlášených turistických oblastí.

O tom, že Studenec stojí za návštěvu, svědčí několik ocenění včetně dvojnásobného krajského vítězství v soutěži Vesnice roku, v téže soutěži Studenec získal i celostátní a mezinárodní ocenění za péči o zeleň a životní prostředí.

Historické památky i polodrahokamy

Dominantou Studence je novorománský kostel svatého Jana Křtitele, který byl postaven v letech 1866–1868. V sousedství kostela se nachází pseudorenesanční zámek z roku 1883. K přírodním zvláštnostem patří výskyt araukaritů a českých polodrahokamů, studenecký lom je významnou geologickou lokalitou.

Užitečné odkazy

Informace

Lokalita
Adresa
Studenec 364
512 33 Studenec
GPS
50.5656700N, 15.5458794E
Dnes
22. 5. 2024
partlycloudy_day
14 °C
teplota
5.2 m/s
vítr

Výletní cíle v okolí