Na Liščí hoře
Share

Pracujeme pro Krkonoše, protože jsou i naše srdcovka

Jsme destinační společnost Krkonoše – svazek měst a obcí

Od roku 2000 budujeme značku a tvář Krkonoš v regionu, mimo něj i za hranicemi republiky. Určitě jste se s naší prací již setkali. A pokud ne, dovolte nám krátce představit, jaké projekty můžete využít, s jakými se potkáte třeba během vašich výletů nebo jaké přispívají ke zdravému rozvoji regionu, ve kterém jsme doma. 
 

Pomáháme s úpravou běžkařských stop

Pokud se rádi svezete bílou stopou, vězte, že zajistit pravidelné úpravy je finančně velmi nákladné. V rámci projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj pomáháme upravovatelům získávat dotační příspěvky na údržbu běžkařských tras. V Krkonoších je jich kolem 800 km! Využít můžete jak hřebenové trasy s překrásnými výhledy, tak profesionální zázemí běžkařských areálů. S výběrem trasy denně poradí naše webové stránky, kde pro vás přes portál www.bilestopy.cz monitorujeme aktuální upravenost.

Vše o běžkování v Krkonoších 
 

Přinášíme program pro rodiny s dětmi

Pokud s dětmi rádi aktivně poznáváte Krkonoše po všech stránkách a předáváte jim lásku k horám i lidem, využijte malovaného průvodce s razítkovací hrou Pohádkové Krkonoše. Najdete tu desítky tipů na výlety a zábavné hry pro děti. Navíc můžete na vybraných místech sbírat razítka a vyhrát skvělé ceny. Hrajeme vždy od května do října, klidně i více let po sobě. Přibalte brožurku na víkendové výlety nebo prázdninová putování. 

Vše o dovolené s dětmi v Krkonoších
 

Podporujeme železniční dopravu v duchu odkazu hraběte Harracha

V rámci produktu Pojizerský Pacifik ve spolupráci se Spolkem železniční historie Martinice v Krkonoších podporujeme rozvoj lokálky Martinice – Rokytnice nad Jizerou. Tato trať, vybudovaná na podnět hraběte Jana Harracha, je pro region důležitá nejen z hlediska dopravní obslužnosti, ale také jako zajímavý turistický cíl a startovní bod výletů. Přesvědčte se o tom třeba během nostalgických jízd v rámci letních Krkonošských železničních víkendů. 

O trati Pojizerský Pacifik
 

Zajišťujeme pohodlnou dopravu cyklistům i pěším

V roce 2023 to bude již 20 let, co koordinujeme provoz Krkonošských cyklobusů. Tyto turistické linky propojují pohoří od východu na západ i jeho hřebeny s podhorskými oblastmi. Svezou pěší i cyklisty s koly a výrazně usnadní pohyb po regionu a plánování výletů.

Vše o Krkonošských cyklobusech

Představujeme region skrz zajímavé osobnosti a jejich příběhy

Naše Krkonoše Podcast, to je novinka roku 2022. Prozatím bylo natočeno 10 dílů rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které v Krkonoších žijí a pracují. Každý je zná z jiného úhlu, každý má na nich něco rád, každý o nich ví něco zajímavého. Ludvík Strejček vám přiblíží práci v horské službě, Alena Zárybnická vysvětlí záludnost krkonošského počasí. Poznáte příběh krkonošské perly, Houpačky z hor, DOTEK nebo Veselý Výlet. O historii osidlování, fenoménech Krkonoš, nebo o tom, jak je důležité zůstat na cestě, povypráví pánové ze Správy KRNAP. Pusťte si Krkonoše do ucha prostřednictvím aplikace Spotify nebo Google Podcasty. Všechny díly můžete také shlédnout na YouTube. 

Všechny díly podcastu
 

Podporujeme krkonošské minipivovary

Víte, kolik je v Krkonoších minipivovarů? A že vybrané z nich spojuje stezka po hřebenech? Pokud ne, naplánujte si na léto s partou putování po Krkonošské pivní stezce a spojte skvělý gastronomický zážitek s pohybem na čerstvém vzduchu a po nádherných místech. 

Vše o pivní stezce
 

Prezentujeme i jiné než populární části Krkonoš

Objevte prostřednictvím bloggerky Hanky Jampílkové méně známá místa Krkonoš. Možná, že některé skvosty byly prozatím ukryté i vám. Naplánujte si zase trochu jiné výlety a vyhněte se davům i v hlavní sezoně.

Objevit Neznámé Krkonoše

A co dál?

Kromě představených produktů vydáváme tištěné materiály jako je Krkonošská sezona, pečujeme o regionální rozvoj a snažíme se ho regulovat a posouvat tím správným, udržitelným směrem. Pravidelně vylepšujeme a aktualizujeme tento webový portál www.krkonose.eu.

Brand Krkonoš tvoříme všichni společně. My ho řídíme na úrovni destinačního managementu a s využitím širokého spektra marketingových nástrojů. 

Vše o práci Svazku Krkonoše

Další články

Zima v Krkonoších je kouzelná a sněhobílé hřebeny lákají k výletům. Aby všechny vaše túry měly šťastný konec, je třeba zachovat zdravý rozum a nenechat se naivně okouzlit zdáním bílé romantiky.
Rok 2024 patří v Krkonoších osobnosti a zásluhám Jana Nepomuka hraběte Harracha. Je tomu právě 120 let, kdy v Labském dole na Strmé stráni nechal vyhlásit první přírodní rezervaci v našich nejvyšších horách.
Ozvláštněte vaši zimní dovolenou nebo víkend v Krkonoších návštěvou jedné z tradičních akcí. Potkejte se s místními a poznejte kus krkonošské historie a kultury. Zasportujte si, zasmějte se, užijte si báječnou a vřelou atmosféru.