Naše Krkonoše Podcast
Share

Novinka - Naše Krkonoše Podcast

Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali. Nepochybně je plno úžasných témat, o kterých jste prozatím neslyšeli, osobností, které ještě neznáte. Sledujte a poslouchejte Naše Krkonoše Podcast...

Mária Maťková a Jiří Louda

Naše Krkonoše Podcast startuje 3. dubna

Co je to vlastně podcast?

Podcast jsou to zvukové pořady, které si můžete poslechnout online nebo prostřednictvím aplikace v telefonu. Jejich nespornou výhodou je, že si každý díl pustíte kdykoliv, třeba při řízení v autě, čekání u lékaře nebo doma na gauči. Naše podcasty jsou dostupné i ve formátu videa, rozhovor tedy nejen uslyšíte, ale také uvidíte mnoho zajímavých záběrů z jeho natáčení. 

Kdo pro vás podcasty připravuje?

Za podcasty Naše Krkonoše stojí Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše: Krkonoše – svazek měst a obcí.

Průvodkyní všemi 12 díly, které prozatím plánujeme natočit, bude slovenská moderátorka Mária Maťková (@matkovamay). Pochází z Malé Fatry, většinu dospívajícího života však prožila v Čechách. Její nejlepší profesní zkušeností bylo moderování na Rádiu 1. Poté objevila svou dobrodružnou duši a několik let cestovala. Láska nejen k přírodě ji nakonec zavedla do srdce Krkonoš, které se staly jejím novým domovem.

Poznejte společně s ní naše KRKONOŠE jedinečné navenek, přátelské uvnitř. 

Kde si můžete podcasty poslechnout?

Najdete pod názvem Naše Krkonoše Podcast v aplikaci Spotify, Google Podcast nebo na YouTube. 

Poslouchat na Spotify  Sledovat na YouTube

Naše Krkonoše Podcast

Pilotní díl

Představí celý koncept i jeho průvodkyni. Seznamte se s hlasem a příběhem Márie Maťkové.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Naše Krkonoše Podcast - 1. díl

1. díl - Osídlení Krkonoš

První díl podcastu věnujeme pozornost historikovi Krkonošského muzea Jiřímu Loudovi. Společně s ním odhalíte okrajově historii osidlování v Krkonoších. Dozvíte se něco o historických reáliích osobností, které přispěli ke zvelebování Krkonoš, a poznáte, jaká fascinující persona může být moderní historik těchto dní. 

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Naše Krkonoše Podcast - 2. díl

2. díl - Perlařina z Poniklé

V druhém díle podcastu nás přivítal pan Marek Kulhavý z Poniklé, kde provozuje rodinnou perlařskou výrobu značky Rautis. Ozdoby, které jsou celosvětově známé a oceněné UNESCEM, nás fascinovaly způsobem výroby, nadšením zaměstnanců a samotným majitelem z kterého čiší pohoda a nadhled. Vydejte se s námi po stopách perlařské výroby z Poniklé, dejte si skvělou kávu v kavárně Nad věcí a hlavně : ,, No press! ''

Spotify  YouTube

Google Podcasts

3. díl - Paseky nad Jizerou

3. díl - Malebné Paseky nad Jizerou

Třetí díl našeho podcastu jsme usadili do malebné dědiny Paseky nad Jizerou. Navštívili jsme Památník zapadlých vlastenců, který najdete uprostřed krásné přírody s působivým výhledem na západní Krkonoše. Naším hostem a průvodkyní je paní Andrea Bariaková, která je živou duší muzejního prostoru. Nechte se provést historií zapadlých vlastenců, poznejte kolíbku nadaných hudebníků a smyčcových virtuózů. Objevte s námi místo, které rozhodně stojí za návštěvu a váš zájem.

Spotify  YouTube 

Google Podcasts

Na jaké hosty se můžete těšit dál?

Dále k vám promluví například vědec, řemeslník, starosta, fotograf či umělec... Zajímaví a jedineční lidé, kteří v Krkonoších žijí, tvoří, pracují a mohou vám tak o nich mnoho nového povyprávět.

Buďte u toho!

Další články

Albrecht z Valdštejna
Vydejte se na putování s jednou z nejvýznamnějších postav evropských dějin na přelomu 16. a 17. století.
Sněžka
Pouť krkonošská zásadně ovlivnila Máchovo další dílo. Romantická a zároveň drsná krajina hor mu byla inspirací. Vydejte se v jeho stopách a nechte se i vy unést májovou krkonošskou přírodou.
Pohádkové Krkonoše
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Navštivte zajímavá místa, sbírejte razítka, najděte poklad při dobrodružných hledačkách, poznejte jedinečnou a vzácnou přírodu Krkonoš.