Naše Krkonoše Podcast
Share

Novinka - Naše Krkonoše Podcast

Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali. Nepochybně je plno úžasných témat, o kterých jste prozatím neslyšeli, osobností, které ještě neznáte. Sledujte a poslouchejte Naše Krkonoše Podcast...

Radek Drahný a Mária Maťková

Naše Krkonoše Podcast přinese rozhovory se zajímavými osobnostmi

Co je to vlastně podcast?

Podcast jsou to zvukové pořady, které si můžete poslechnout online nebo prostřednictvím aplikace v telefonu. Jejich nespornou výhodou je, že si každý díl pustíte kdykoliv, třeba při řízení v autě, čekání u lékaře nebo doma na gauči. Naše podcasty jsou dostupné i ve formátu videa, rozhovor tedy nejen uslyšíte, ale také uvidíte mnoho zajímavých záběrů z jeho natáčení. 

Kdo pro vás podcasty připravuje?

Za podcasty Naše Krkonoše stojí Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše: Krkonoše – svazek měst a obcí.

Průvodkyní všemi 12 díly, které prozatím plánujeme natočit, bude slovenská moderátorka Mária Maťková (@matkovamay). Pochází z Malé Fatry, většinu dospívajícího života však prožila v Čechách. Její nejlepší profesní zkušeností bylo moderování na Rádiu 1. Poté objevila svou dobrodružnou duši a několik let cestovala. Láska nejen k přírodě ji nakonec zavedla do srdce Krkonoš, které se staly jejím novým domovem.

Poznejte společně s ní naše KRKONOŠE jedinečné navenek, přátelské uvnitř. 

Kde si můžete podcasty poslechnout?

Najdete pod názvem Naše Krkonoše Podcast v aplikaci Spotify, Google Podcast nebo na YouTube. 

Poslouchat na Spotify  Sledovat na YouTube

Lukáš Neklan

10. díl - Houpačky z hor

Lukáš Neklan

Odhoďte všechny strasti jediným jednoduchým pohybem - zhoupnutím! Načerpejte energii krajiny a sílu stromů. Vždyť stromy jsou jedny z nejmajestátnějších prvků naší přírody. Tiše nám pomáhají energeticky, ale i fyzicky. Daleko víc nám prozradí Lukáš Neklan aneb Datel, který svým pozitivním životním přístupem, odbornou prací a radostí z přírody stojí za projektem Houpačky z hor. Přidáte se k objevování míst v Podkrkonoší?

Spotify 

Google Podcasty

9. díl - DOTEK

9. díl - DOTEK - koncept udržitelnosti

Hana Kulichová

Některá setkání jsou o umění, jiné zase o inspiraci a přírodě, nebo úžasném životním příběhu. Rozhodli jsme se propojit vše dohromady. Pozvání do podcastu Naše Krkonoše přijala úžasná žena a spoluzakladatelka neziskové společnosti s názvem DOTEK, paní Hanka Kulichová. Možnosti edukace jsou nespočetné, tak jako i nejskloňovanější téma, které souvisí s udržitelností a jak nežít na dluh. Poslechněte si rozhovor, který vám umožní doslova dotek s uvědomělým konceptem. Budete si ho chtít osvojit též.

Spotify  YouTube

Google Podcasty

Lenka a Pavel Klimešovi

8. díl - To byl ale veselý výlet!

Lenka a Pavel Klimešovi

Podzimní sezónu zahájíme rozhovorem ve Východních Krkonoších, konkrétně v Horním Maršově. Budeme mluvit s paní inženýrkou a spoluzakladatelkou úspěšně se rozvíjející firmy Veselý výlet - s paní Lenkou Klimešovou. Ona, společně se svým manželem - doktorem přírodních věd Pavlem Klimešem, vytváří hodnotné kroky pro zaznamenávání historie, tvorbu naučných turistických stezek nebo kolekci nádherných dobových fotografií.

Spotify  YouTube

Google Podcasty

Radek Drahný

7. díl - Ochrana, rovnováha a respekt

Radek Drahný

Letní díl Podcastu Naše Krkonoše vás vytáhne ven, do přírody s božským výhledem na majestátní Sněžku. Stojí tedy za to, pustit si ho nejen do ucha, ale také shlédnout. Společně s mluvčím Správy Krkonošského Národního parku, Radkem Drahným, se zaměříme na floru a faunu, která je v největším bujení. V rozhovoru je jednoduše a mile shrnuto to nejdůležitější, co by měl o krkonošské přírodě vědět každý z nás. Co je na Sněžce tak výjimečného? Jaké jsou tři základní fenomény Krkonoš? Tyto a mnohé další otázky si nechte zodpovědět jedním z nejpovolanějších. 

Spotify YouTube

Google Podcasts

Ludvík Strejček

6. díl - Celoživotní nasazení

Ludvík Strejček

Horská služba je důležitou součástí hor, díky které si můžeme být jistější svými cestami za dobrodružstvím v kopcích. Je to společenství, které historicky vzniklo jako dobrovolná pomoc kamarádům v ohrožení života. V šestém díle podcastu je naším hostem pan Ludvík Strejček, vysloužilý člen horské služby ve Špindlerově Mlýně. Celý svůj život zasvětil pomoci lidem, kteří se ocitli ve spárech drsných podmínek Krkonoš.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

5. díl - Alena Zárybnická

5. díl - Meteorologie, létání a hory

Alena Zárybnická

V našem pátém díle podcastu navštívíme knihovnu ve Špindlerově mlýně, kde se potkáme s charismatickou a energickou meteoroložkou České Televize, paní Alenou Zárybnickou. Budeme se věnovat nejen počasí v Krkonoších, ale i inspirující ženě, která předpovědi a horám zasvětila svůj život.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Michal Skalka

4. díl - Zůstaňte na cestě

Michal Skalka

Čtvrtý díl podcastu věnujeme prostor ekologii. Ke slovu se dostane vedoucí ekologické výchovy Správy KRNAP Ing. Michal Skalka. V souvislosti s oslavou 59. výročí od vzniku Krkonošského národního parku bude tento díl víc než pocta vědomostem a odborníkům. Navštívíme architektonický skvost s názvem KRTEK, který najdete ve Vrchlabí. Budeme se věnovat floře, fauně a důležitosti porozumění, že pravidla, která se týkají ochrany přírody nejsou PROTI NÁM! Pojďme se dozvědět více, probuďme v sobě hrdost, protože Krkonoše jsou jedinečné.

Spotify  YouTube

Google Podcast

3. díl - Paseky nad Jizerou

3. díl - Malebné Paseky nad Jizerou

Andrea Bariaková

Třetí díl našeho podcastu jsme usadili do malebné dědiny Paseky nad Jizerou. Navštívili jsme Památník zapadlých vlastenců, který najdete uprostřed krásné přírody s působivým výhledem na západní Krkonoše. Naším hostem a průvodkyní je paní Andrea Bariaková, která je živou duší muzejního prostoru. Nechte se provést historií zapadlých vlastenců, poznejte kolíbku nadaných hudebníků a smyčcových virtuózů. Objevte s námi místo, které rozhodně stojí za návštěvu a váš zájem.

Spotify  YouTube 

Google Podcasts

Naše Krkonoše Podcast - 2. díl

2. díl - Perlařina z Poniklé

Marek Kulhavý

V druhém díle podcastu nás přivítal pan Marek Kulhavý z Poniklé, kde provozuje rodinnou perlařskou výrobu značky Rautis. Ozdoby, které jsou celosvětově známé a oceněné UNESCEM, nás fascinovaly způsobem výroby, nadšením zaměstnanců a samotným majitelem z kterého čiší pohoda a nadhled. Vydejte se s námi po stopách perlařské výroby z Poniklé, dejte si skvělou kávu v kavárně Nad věcí a hlavně : ,, No press! ''

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Naše Krkonoše Podcast - 1. díl

1. díl - Osídlení Krkonoš

Jiří Louda

První díl podcastu věnujeme pozornost historikovi Krkonošského muzea Jiřímu Loudovi. Společně s ním odhalíte okrajově historii osidlování v Krkonoších. Dozvíte se něco o historických reáliích osobností, které přispěli ke zvelebování Krkonoš, a poznáte, jaká fascinující persona může být moderní historik těchto dní. 

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Naše Krkonoše Podcast

Pilotní díl

Představí celý koncept i jeho průvodkyni. Seznamte se s hlasem a příběhem Márie Maťkové.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Na jaké hosty se můžete těšit dál?

Dále k vám promluví například Jan Nešněra v podobě Jana Nepomuka hraběte Harracha, historik, spisovatel a letitý ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici - Jan Luštinec a další krkonošské osobnosti.

Zajímaví a jedineční lidé, kteří v Krkonoších žijí, tvoří, pracují a mohou vám tak o nich mnoho nového povyprávět.

Buďte u toho!

8. díl - To byl ale veselý výlet

Lenka a Pavel Klimešovi

Další články

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Čekání je u konce! První sjezdovky v Česku jsou připraveny jako každý rok v Krkonoších. Program na víkend je tedy jasný - lyžovačka pro radost a jedna z krkonošských adventních akcí pro navození vánoční atmosféry. Kde jinde se naladit na zimní notu, než u nás na horách.
Advent a vánoční svátky v Krkonoších
Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama, svěží horský vzduch ovoněný jehličím pročistí vaši mysl. Takový je předvánoční čas v Krkonoších.
Perličky z Poniklé
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní a spolu s nimi darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.