Alena Zárybnická
Share

Naše Krkonoše - Rozhovory z hor 2023

Krkonošské podcasty otevírají druhou sezonu

Také jste propadli kouzlu podcastů? Doprovází vás na cestách, při dlouhém čekání kdekoliv, nebo třeba doma v kuchyni? Pak vám vřele doporučujeme odebírat i ty naše krkonošské.

Poslechnete si v nich o místech, která máte za humny, ale která jste možná ještě neobjevili.

Strhne vás vyprávění vašich sousedů, protože to jsou lidé, kteří v Krkonoších prožívají své skutečné příběhy. Každý je jiný, svým vlastním originálním přístupem a posláním, každý s jiným, a přesto tak silným poutem k regionu. 
 

Andrea Baryaková

Sledujte a poslouchejte rozhovory po celý rok 2023

Provede vás jimi krásná a milá Mária Maťková (#matkovamay). Slovenská moderátorka v Krkonoších sice již nějakou dobu žije, ale stále se na ně dívá zkoumajícíma očima a vždy má ty správné otázky. Rozhovory vede mile a laskavě, o každého hosta se přirozeně zajímá, setkání se nese v přátelské a vlídné atmosféře a na výsledku je to znát. Často se podcasty natáčejí v terénu, na zajímavých místech, proto doporučujeme nejen poslech, ale také shlédnutí výsledných videí. 

V roce 2022 vzniklo celkem 11 rozhovorů. Pokud vám některý z nich utekl, vrátit se k nim můžete kdykoliv

Čtěte také
Pusťte si Krkonoše do ucha! V roce 2022 jsme vám představili novinku - rozhovory se zajímavými hosty, jejichž prostřednictvím máte možnost poznat přírodní, historické i kulturní dědictví Krkonoš.

Kde všechny podcasty najdete?

Pod názvem Naše Krkonoše v aplikaci Spotify, Google Podcast nebo ve formě videa na YouTube. Všechny díly vám v tomto článku postupně představíme s přímými prokliky k poslechu či sledování. 

13. díl - Úprava běžkařských tratí v Krkonoších

Stanislav Pelc

Zimní Krkonoše jsou majestátní. Sníh a mráz se rozhodl ještě na chvíli vrátit a tak se vydáme do malebné části Kořenova, za panem ředitelem projektu Jizerky pro Vás - Stanislavem Pelcem. Společně se zaměříme na problematiku úpravy tratí, která se po krocích odkrývá široké veřejnosti stále víc. Návštěvu propojíme s výhledy a povídáním zkušeného a srdcem zapáleného občana Příchovic.

Spotify  YouTube

Google Podcasty

12. díl - Nejlepší česká výšková horolezkyně

Soňa Boštíková

První díl letošních rozhovorů z hor jsme odstartovali ve velkém stylu. Pozvání přijala nejlepší výšková horolezkyně, vystudovaná matfyzačka, která do roku 2007 navštívila Himaláje až osmkrát - Soňa Boštíková. Posunula český ženský výškový rekord, který dodnes nebyl překonán. Její přesah je tak obrovský, že není překvapením její aktivita ve skialpinismu. Společně se vydáme na hřebeny Krkonoš na tuleních pásech.

Spotify  YouTube

Google Podcasty

A co bude dál?

Již nyní pro vás připravujeme další rozhovory. Jeden z nich bude například věnován Harrachům. O tomto významném šlechtickém rodě, jehož odkaz si letos intenzivně připomínáme v rámci Roku Harrachů, povypráví historik Jan Luštinec. Jak se chovat bezpečně na horách probereme se zástupcem Horské služby, podíváme se za pravými horskými boudaři a na mnohá další místa a za mnohými dalšími příběhy. 

Sledujte a poslouchejte Naše Krkonoše. 
 

Stanislav Pelc

Další články

Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!
Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.