SkiResort ČERNÁ HORA - PEC - Na Černé hoře
Share

Lyžovačka v Krkonoších bude!

Letošní zimní sezona má složitější začátek, ale všichni věříme v příznivější časy. Než hotely a horské boudy otevřou své pokoje i restaurace, naplánujte si osvěžující jednodenní lyžovačku v Krkonoších. Čerstvý vzduch v plicích, manžestr pod nohama a zasněžená panoramata vám jistě vynahradí všechny komplikace či delší cestování a pročistí hlavu. Nenechte si vzít báječné zimní zážitky!

Krkonošská střediska jsou připravena na všechny varianty, zavedla nezbytná opatření a investovala nemalé částky pro zajištění vaší bezpečnosti. Těšíme se na vás již od 18. prosince.

Východní Krkonoše

Janské Lázně a Pec pod Sněžkou

Kvalitně upravené sjezdovky různých obtížností, moderní a kompletní servis, veškeré zázemí, na které si vzpomenete a kilometry běžeckých stop. To je SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. Propojuje střediska východních Krkonoš v čele s Černou horou a Pecí pod Sněžkou. Spolu se SkiMU Malá Úpa tak ve standardní sezoně nabízí až 50 km upravených sjezdových tratí na jeden skipas, navíc propojených skibusy a rolbami (Skitour).

Aktuálně: SkiResort zahajuje zimní sezonu 18. prosince. Online prodej skipasů je možný od 17. prosince na www.skiresortcard.cz. Prozatím budou v provozu sjezdovky Anděl na Černé hoře a sjezdovky Javor 2, Smrk, Lyžařská a Zahrádky v Peci pod Sněžkou. V Janských Lázních i v Peci pod Sněžkou budou v provozu půjčovny SkiResort Live. O hladu tu také nebudete, spolu se zahájením sezony otevírají i výdejní okénka Ford Baru na Černé hoře a Bullbaru na dolní stanici vleku Javor.

Kromě parádního lyžování si můžete celodenní výlet zpříjemnit procházkou ke korunám zasněžených stromů. Zvládnete ji i s dětmi a unavenýma nožkama, není to nic náročného. Každou chvilku zastavíte u zajímavých infotabulek, děti si vyzkouší adrenalinové prvky a dolů sjedete za pár vteřin v tobogánu. Stezka korunami stromů Krkonoše je otevřena každý den kromě toho Štědrého.

Odpočinout před cestou domů si můžete ve wellness centru Státních léčebných lázní. Uvolněte se pod rukama zkušených masérů, protáhněte svaly v termálním bazénu. Nezapomeňte se vždy informovat o aktuálním provozu.

SKiMU Malá Úpa

Ski areál Malá Úpa je jedním z nejvýše položených středisek v České republice. Vysoká nadmořská výška a automatické zasněžovací systémy ručí za kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu.

NOVĚ se letos přesunete mezi areály kompletně na lyžích. Už žádné čekání na skibus. Na lyžích z Pomezek ke Kostelu i obráceně. V letošním roce se zde podařilo dokončit stavební práce nového přibližovacího vleku, který vede ze spodní stanice Kolbenky k Pivovaru Trautenberk. Jméno vás tedy nezaskočí – je pojmenován Trautenberk. Ať se vám to neplete :) 

V tomto romantickém středisku připravili všechno tak, aby vaše lyžovačka byla co nejvíce bezpečná. Dostatečné rozestupy, dezinfekce rukou a zakrytí dýchacích cest jsou samozřejmostí.

Aktuálně: SKiMU zahajuje zimní sezonu 18. prosince. Otevírají sjezdovku Pomezky v celé délce (omezení bude na šířku svahu). Nezapomeňte využít online nákup skipasů zde.

Mladé Buky

Klidnější svahy a vleky bez front, to je areál v Mladých Bukách. Ideální pro rodiny s dětmi. A na konci dne vyměňte lyže za boby a svezte se místo na sněhu po bobové dráze.

Aktuálně: Areál zahajuje provoz 18.12. večerním lyžováním. V provozu bude hlavní sjezdovka a přilehlý vlek, KIDpark i lyžařský škola. Občerstvení bude k zakoupení přes výdejní okénko.

Střední Krkonoše

Špindlerův Mlýn

Vyrazte na lyže bez obav. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn jsou na boj s covidem připraveni. Neslevte z vašich nároků a zůstaňte věrní kvalitě jednoho z největších lyžařských areálů v Česku. Nabízí až 27 km sjezdových tratí, večerní lyžování, sjezdovky pro náročné i profesionály, stejně tak příjemné rodinné lyžování. Na hřebeny, přímo do bílých stop, vás vyvezou dvě sedačkové lanovky. Středisko je propojeno skibusy, zajišťuje prodejny i půjčovny lyžařského vybavení.

Aktuálně: Ve Špindlu bude sezona zahájena v pátek 18. 12. Prioritně je upravována modrá sjezdovka ve Svatém Petru, následně Hromovka a Červená sjezdovka na Medvědíně. Nezapomeňte si koupit skipasy dopředu zde, zajístíte si tím svoje místo na kopci.

Věděli jste, že ve Špindlu byla postavena první bobová dráha svého druhu v České republice? Pokud se nebojíte, vyzkoušejte si jízdu v jejím unikátním korytě. Čeká vás 22 zatáček, 5 jumpů a 3 tunely, které můžete prosvištět v rychlosti až 65 km/h.  

Vrchlabí

12 sjezdovek všech obtížností, kabinková lanovka a 2 čtyřsedačky, v blízkosti nástup do bílých stop, rozhledna Žalý a zázemí města Vrchlabí, to vše nabízí areály Herlíkovice a Bubákov.

Aktuálně: Při dobrých klimatických podmínkách zahájí areál provoz 21.12.

Na dobré pivo si po lyžování zatím nezajdete, ale můžete si ho vzít s sebou domů. Zastavte se cestou z lyžovačky v minipivovaru Hendrych nebo v hotelu Pivovarská bašta, kde se vaří Krkonošský medvěd.

Dolní Dvůr

Chystají se vaše děti poprvé na lyže? Nebo už vloni začaly, ale potřebují ještě trochu vypilovat obloučky, než vyrazí na velké sjezdovky? Pak je pro vás ideálním střediskem Dolní Dvůr. Oba místní areály nabízí mírně kloněné sjezdovky na denní i večerní lyžování i dětský park.

Aktuálně: Areál SkiFamily otevře zimní sezonu v sobotu 28.12., skiareál Luisino údolí již 26.12. 

Západní Krkonoše

Harrachov

V pátek 25. 12. 2020 bude zahájen provoz lanové dráhy, ale pouze pro pěší. Provoz bude každodenní v době 9:00 - 16:00 na lanové dráze Delta (v centru), v půlhodinových intervalech.
Po celou dobu pěšího provozu lanové dráhy bude zákaz vstupu na sjezdovou trať a nebudou přepravovány zavazadla jako jsou sáňky boby. Více informací naleznete zde. 

I další areály se chystají spustit zimní sezonu co nejdříve. Vše záleží na klimatických podmínkách, které zatím nejsou zrovna příznivé. Termín proto zatím není znám. Situaci pro vás budeme i nadále sledovat a přinášet všechny aktuální informace.