Janské Lázně
Mapa
Share

Lázeňská naučná stezka

Janské Lázně

Janské Lázně, to je město s hlubokou lázeňskou tradicí a jedinečnou atmosférou. Lázeňská stezka představuje příjemný dopolední či odpolední program pro ty, kteří se chtějí o tomto městě dozvědět něco víc. Vede nejen kolem architektonicky zajímavých staveb, ale také okolní krajinou.  

Trasa vychází z náměstí, od katolického kostela stoupá lesy na Středním hřebeni až na enklávu Hoffmannovy boudy, od ní se pak vrací zpět po lesní asfaltce klesající Rudolfovým dolem.

Na cestě jsou tato zastavení: náměstí Svobody (historie města), kostel sv. Jana Křtitele, Mariánská výšina, bývalý skokanský můstek, vyhlídka na Janské Lázně, rozcestí nad lanovkou, Hoffmannova bouda, lesní školka, Pánský pramen (Pramen lásky), Pramen starosty Exnera, Německý kříž. Varianty: Okruh je dle potřeby možno výrazně zkrátit (vypustit náročnější výstup na Hoffmannovy Boudy) užitím dvou spojovacích cest mezi Středním hřebenem a Rudolfovým údolím.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (49.17 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.