Hlídka na Stráži
Share

Krkonošské novinky a zajímavosti

Chystáte se do Krkonoš na výlet či dovolenou? Podívejte se, jakým novým zážitkem můžete váš čas u nás zpestřit. Pokud znáte Krkonoše jako svoje boty i v případě, že k nám jedete poprvé, nechte se inspirovat novinkami a zajímavostmi. 

Hlídka na Stráži

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži

Na vrcholu Stráž nad Rokytnicí nad Jizerou byl v roce 2021 vybudován jedinečný vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži. Vyrostly zde čtyři originální vyhlídky ze dřeva a oceli, které otevírají rozhled do krajiny. Shlédněte do údolí na Rokytnici, Paseky nebo Vysoké a pokochejte se panoramatem Lysé hory a Kotle. Inspirací pro stavby byli čtyři patroni ze znaku města Rokytnice nad Jizerou, symbolizující čtyři vesnice, které se v dávných časech spojily v město: Liška, Medvěd, Ovce a Horník. Jednotlivé vyhlídky však nejsou pro každého – jen na vlastní kůži zjistíte, zda dokážete pokořit lišku, medvěda, ovci i horníka!

 

Koupaliště Hostinné

Nové koupaliště v Hostinném

V roce 2021 nově otevřený relaxační areál se nachází ve středu města, ale zároveň v přírodě, obklopený zelení, cyklostezce na dosah. Do hlavního bazénu ústí trojskluzavka. Menší dětský bazén se skluzavkou ve tvaru kobry je vyhřívaný až na 28 stupňů. Dětem se bude líbit nejen v brouzdališti, ale také na prima hřišti. Rodičům zase u moderního bistra s pohodovým posezením. Příjemný moderní areál je vybaven vším potřebným, včetně stanice pro dobíjení elektrokol. Vřele doporučujeme!

Petrova bouda

Příběh Petrovy boudy se píše dál

Petrova bouda je nesmazatelně zapsána do paměti. Však na krkonošských hřebenech stojí už od roku 1811. Po požáru 31. července 2011 lehla popelem. Letos ji však můžete opět navštívit! Zbylé kamenné podezdívky byly zahrnuty do současné stavby, která byla dokončena roku 2020.

Novou Petrovu boudu tvoří dvě budovy. Hlavní čtyřpodlažní objekt vyrostl pod dohledem památkářů. V jeho těsném sousedství je druhý, menší objekt sloužící jako zázemí s možností jednoduchého krátkodobého přespání na způsob samoobslužné útulny bez personálu. 
 

Poesiomat Vrchlabí

Vrchlabí má svůj Poesiomat

Poesiomat je nejnovějším projektem spolku Piána na ulici, který od roku 2013 rozmísťuje piana a šachové stolky po ulicích českých měst. Jukeboxy s básněmi jsou naplněné zvukovou, hlasovou a paměťovou stopou v krajině. Od března má svůj Poesiomat i vrchlabské náměstí Míru. 

Co si pod pojmem poesiomat představit? Ze železné trubky velikosti vyššího člověka je vyvedena klika, kterou si kolemjdoucí vyrobí elektřinu. Pak si zmáčknutím tlačítka zvolí jednu ze zvukových stop. Kromě četby či hudby zahlaholí pták, projede auto, zakřičí dítě. V nabídce zvukových stop je např. hovor z filmu „Hoří, má panenko“, zurkot vody Labského vodopádu, tóny Antonia Vivaldiho ze Čtvero ročních období, výňatek z knihy Marie Kubátové „Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru“, recept na krkonošské kyselo Miloše Gerstnera a řada dalších záznamů, včetně medailových olympijských jízd rodaček Karolíny Erbanové a Evy Samkové. 

Muzeum lyžování Dolní Branná

Muzeum lyžování v Dolní Branné

Pokud vás zajímá historie bílého sportu v Krkonoších a Podkrkonoší, doporučujeme návštěvu nově otevřeného Muzea lyžování v Dolní Branné. Představuje celoživotní sbírku skijáckých, sáňkařských a bruslařských artefaktů, které s láskou a zájmem pečlivě shromáždil a opečovával kantor a trenér lyžařů, místní občan Aleš Suk. Poznáte také, jak vypadala zimní výzbroj z dílny místních řemeslníků (kolářů, kovářů, ševců, sedlářů). Síň slávy s medailemi, poháry či dantesy představuje výbavu a ceny Bohumila Hanče i současných krkonošských sportovců. 

Další aktuality

Vánoce se pomalu blíží, přijďte se naladit na jejich nezaměnitelnou atmosféru k nám do Krkonoš!
Soutěžte s námi o relaxační pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí v úžasném hotelu Tetřeví Boudy. Schovejte se na zasněžené hřebeny, užijte si výlety pěšky nebo na běžkách, prohřejte se ve wellness centru s luxusním výhledem, vyzkoušejte místní sjezdovku.
Poslední měsíc roku ovládne kouzlo Vánoc. Každé náměstí a náves rozezní vánoční písničky, vzduch provoní jehličí a svařené víno. Naše