Skiareál Špindlerův Mlýn
Share

Krkonošské areály jsou na letošní zimu skvěle připraveny. Co je nového?

Když odezní babí léto, padnou mlhy a podzimní prázdniny se stanou jen vzpomínkou, začínáme se ladit na zimní notu. Pojďte vysvobodit lyžařské vybavení z půd a sklepů, oprášit, vyprat, vyzkoušet a případně s radostí obměnit. Vždyť ceny skipasů jsou teď nejvýhodnější, pokud uvažujete o nákupu sezónních permanentek, neváhejte. 

Lyžování v Krkonoších je srdcovka, dopřejte si ji i letos!

Až se na pistách poprvé zatřpytí sníh a rolba ho upraví do dokonalého manšestru, spusťte se s radostí dolů po širokých a dlouhých sjezdovkách, které nám může zbytek země závidět.

Ještě před tím se ale podívejte, na jaké novinky se u nás můžete v zimní sezoně těšit. 

Sjezdovky ve Špindlerově Mlýně

Ve Špindlerově Mlýně se svezete na nových sjezdovkách

Dlouho diskutované a připravované propojení dvou špindlerovských areálů – Medvědína a Svatého Petra – přešlo do fáze realizace. Výrazně lepší sportovní zážitek na vás díky novým tratím i rozšíření a úpravám těch stávajících čeká již letos.  Velkorysé investice do rozvoje areálu přinesly více než 2 km zbrusu nových sjezdovek. Kterou v zimě vyzkoušíte vy?

  • Červená „Přehradní“ vede od horní stanice lanovky Hromovka k Labské přehradě, kde bude v blízké budoucnosti vybudován terminál kabinkové lanovky, který propojení areálů dovrší. 
  • Terénními úpravami prošla také modrá sjezdovka ve svatopetrské části areálu. Pista je nyní širší, napřímenější, zatáčky bezpečné a přehledné. 
  • Medvědín nezůstává pozadu, i zde je na propojení obou areálů připravena nová sjezdovka. Jmenuje se „Lesní“ a pro letošek se na ni napojíte z červené trasy.
  • Mimochodem – „Vodovodní“ sjezdovku letos sotva poznáte. Úzká trasa prošla kompletní proměnou, byla téměř dvojnásobně rozšířena a doplněna technickým zasněžováním.  

Propojení areálů přinese klidnější dopravní situaci i nové pracovní pozice

Propojení areálů přinese bezpečnější a samozřejmě pohodlnější lyžování na širších sjezdovkách. Pohyb lyžařů mezi oběma středisky zajistí lanovky a ubude tak nutnosti pohybovat se po městě auty či autobusy. To znamená klidnější dopravní situaci, snížení emisí. 

Chytrou sezónku do Špindlu si můžete zakoupit již dnes.

Foto: GOPASS

Aktuálně ze skiareálu

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC slibuje lepší služby za stejné ceny

Dobrá zpráva pro všechny příznivce lyžování ve východních Krkonoších – největší lyžařský areál v Česku, nabízející více než 50 km sjezdových tratí, pro letošní zimní sezonu drží ceny. Služby na skipasu naopak vylepšuje. Jak?

  • Přibude večerní lyžování i bobovka v ceně 5 až 7-denních skipasů. Dětské skipasy budou proti loňsku levnější, při online nákupu až o 33%. 
  • Lépe, úsporně a rovněž i za méně mrazivého počasí, než dosud, se bude zasněžovat v Peci pod Sněžkou, kde přibude 29 nových sněžných děl. 
  • Černohorská sáňkařská cesta bude nově delší, s novým horním úsekem mimo křížení sjezdovek. Užijte si čtyřkilometrový sjezd! 
  • Pohodlnější nákup skipasů online a nové sKiosky pro rychlejší vyzvednutí skipasů kdykoliv.

Koupit skipas do SkiResortu

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice mění majitele i tvář

Skiareál Rokytnice nad Jizerou čekají změny, které jej slibují posunout směrem k české lyžařské špičce. Nový majitel areálu, společnost Trigema v čele s Marcelem Souralem, plánuje například propojení areálů Studenov a Horní Domky, modernizaci stávajícího vybavení i novou výstavbu rozšiřující současné zázemí a možnosti parkování. To vše je v tuto chvíli ve fázi příprav. 

První změny ovšem lyžaři pocítí již letos. Společnost Trigema provozuje areály v Monínci a Železné Rudě a zkušenosti z obou středisek v Rokytnici zúročí. Těšte se na dokonalejší úpravu svahů i dynamické skipasy. Prozatím jsou však v prodeji pouze sezónní permanentky.  

Aktuálně ze skiareálu

SkiMU Malá Úpa

Online a kulturní revoluce v Malé Úpě 

Všechny skipasy nakoupíte standardně online, pokud využijete akcí a balíčků, tak se slevou až v desítkách procent. Využít můžete nyní i možnosti online rezervace a nákupu služeb. Novinkou je rozšíření kulturního zázemí v Centru Hořec. Kromě půjčovny a servisu lyžařského vybavení, kavárny a obchůdku potěší všechny unavené lyžaře skvěle vybavený kinosál. Sloužit bude nejen promítání, ale také divadlu, přednáškám a dalšímu programu nejen pro děti. 

Aktuálně ze skiareálu
 

TIP na závěr

Jakmile napadne první sníh, sledujte náš přehled všech krkonošských skiareálů s aktuálním sněhovým zpravodajstvím i informacemi o provozu lanovek a upravených běžkařských tratích.

Zimní střediska v Krkonoších